Strona główna 112 Wsiadł za kółko mając 1,7 promila

Wsiadł za kółko mając 1,7 promila

2

W ręce świdnickich policjantów wpadł kolejny nierozważny kierowca prowadzący samochód po pijaku. 21-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał blisko 1,7 promila.

21-latek został zatrzymany w poniedziałek, późnym wieczorem, przez patrol prewencji ze Świdnicy. Mężczyzna kierował osobowym Renault. – W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Przypomina przy tym, że kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. – Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł32-latek pobity na śmierć?
Następny artykułSkontrolowali plac budowy planowanej „asfaltowni”