Strona główna 0_Slider Wielkie porządki wokół wysypiska. „Wywiało tony śmieci”

Wielkie porządki wokół wysypiska. „Wywiało tony śmieci”

1

Rozerwane worki, foliowe reklamówki na drzewach i na brzegach rzeki – taki obraz zastała czytelniczka Swidnica24.pl podczas spaceru brzegami Bystrzycy w okolicach podświdnickich Sulisławic. Nie po raz pierwszy śmieci przyfrunęły z pobliskiego wysypiska. Po naszej interwencji Przedsiębiorstwo Utylizacji Odpadów zadeklarowało, że natychmiast przystąpi do uprzątnięcia okolicznych terenów.

Będąc na spacerze nad Bystrzycą zauważyłam mnóstwo śmieci nad rzeką, w lesie obok niej oraz na polu, jest to odcinek rzeki w pobliżu oczyszczalni oraz wysypiska śmieci. Jest to okropny widok, na zdjęciach nawet tego aż taki nie widać jak na żywo. Jest to odcinek mało uczęszczany, ale jednak bardzo to szkodzi środowisku – zaalarmowała redakcję Swidnica24.pl czytelniczka. Jej interwencję przekazaliśmy wraz ze zdjęciami do spółki zarządzającej wysypiskiem w podświdnickich Sulisławicach.

Jak wyjaśnia Agnieszka Browarska, członek zarządu Przedsiębiorstwa Utylizacji Odpadów, tereny wokół wysypiska są regularnie kontrolowane i porządkowane, jednak nie zawsze można wygrać z siłami natury. – Sprzątamy systematycznie, ale po silnych wiatrach mimo naszych starań sytuacja zawsze się powtarza. To nie jest problem tylko naszego składowiska, ale wszystkich podobnych instalacji – tłumaczy Browarska. Zadeklarowała jednocześnie, że w miejsca widoczne na zdjęciach wysyłane zostały ekipy sprzątające, które jeszcze w czwartek powinny doprowadzić sąsiedztwo wysypiska do ładu.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułRemont stadionu w Żarowie nabiera tempa
Następny artykułNowi policjanci w świdnickiej komendzie