Strona główna 0_Slider Twój e-PIT w Galerii Świdnickiej

Twój e-PIT w Galerii Świdnickiej

0

W sobotę,16 marca w godz. od 12.00 do 20.00 eksperci z Urzędu Skarbowego w Świdnicy, na specjalnie zorganizowanym stanowisku w Galerii Świdnickiej, pomogą w wypełnieniu i  przesłaniu PIT-a przy wykorzystaniu usługi „Twój e-PIT”. Urzędnicy odpowiedzą również na pytania i wyjaśnią wątpliwości dotyczące ulg podatkowych.

W celu  szybkiego i sprawnego  rozliczenia należy zabrać ze sobą:

1.      dokument tożsamości, informacje otrzymane od płatników za 2018 rok (formularze PIT-11, PIT-8C, PIT 40A/11A),

3.      kopię zeznania podatkowego za 2017 rok

4.      informacje o przysługujących ulgach podatkowych ( np. PESEL dzieci urodzonych w 2018r.)

5.      nr KRS organizacji  pożytku publicznego, której zamierzamy przekazać 1 % podatku.

Pamiętać należy, że aby podpisać zeznanie elektroniczne musimy znać kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za rok poprzedni czyli 2017 oraz  kwotę nadpłaty/podatku do zapłaty wynikającą z PIT za 2017r.

Warto przypomnieć, że składając zeznanie elektronicznie można liczyć na szybszy zwrot podatku. Termin zwrotu nadpłaty podatku wynikający z tak  złożonego zeznania został skrócony z 3 miesięcy do 45 dni.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia specjalnie przygotowanego punktu rozliczeń Urzędu Skarbowego. Pomoc urzędników jest darmowa.

Czym jest „Twój e-PIT”?

Od 15 lutego 2019 r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl została uruchomiona nowa usługa „Twój e-PIT”.W ramach tej usługi zostały udostępnione podatnikom ich zeznania roczne PIT-37 oraz PIT-38 za 2018 r.

„Twój e-PIT” to usługa wspierająca podatnika w wypełnianiu obowiązków podatkowych przez wykorzystanie danych, które posiada Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i bez konieczności ich ponownego podawania przez podatnika. W 2019 roku usługa „Twój e-PIT”  jest dostępna dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz podatników, którzy uzyskali przychody z kapitałów pieniężnych (np. ze zbycia akcji).

„Twój e-PIT” będzie dostępny dla podatników przez aplikację na Portalu Podatkowym po uwierzytelnieniu:

•      bezpłatnym Profilem Zaufanym

•      danymi autoryzacyjnymi

           – dane identyfikacyjne podatnika  PESEL lub NIP,

           – kwota przychodów z zeznania za 2017 rok,

           – kwota przychodów z jednej  informacji od płatników: PIT-11,
PIT-8C, PIT-40A za 2018 rok,

           – kwota nadpłaty/do zapłaty z zeznania za 2017 rok

Skorzystanie z tej usługi to konkretne korzyści: oszczędność czasu, gwarancja bezpieczeństwa i brak ryzyka spóźnienia się z rozliczeniem. To administracja skarbowa przejmie ciężar odpowiedzialności za zeznanie podatkowe przygotowane przez system.

Zeznanie podatkowe PIT-37 i PIT-38 jest dostępne od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r.na Portalu Podatkowym podatki.gov.plSkładając zeznanie elektronicznie można liczyć na szybszy zwrot podatku, a mianowicie termin zwrotu nadpłaty podatku wynikający z tak  złożonego zeznania został skrócony z 3 miesięcy do 45 dni.

/Materiały nadesłane/

Poprzedni artykułPiosenki „Kobiet niepokornych” na zakończenie trasy „Damskiego Grania”
Następny artykułPo służbie zatrzymał poszukiwanego