Strona główna Wydarzenia Świdnica Święto nauki w “Mechaniku” po raz szesnasty. Wśród gości Karol Wójcicki

Święto nauki w “Mechaniku” po raz szesnasty. Wśród gości Karol Wójcicki

0

Co kryje nocne niebo? Czy drony to tylko zabawki? Jakie tajemnice zaklęte są w skałach Zamku Książ? To tylko część tematów, które będą poruszane podczas XVI edycji Festiwalu Nauki organizowanego przez Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy. W czwartek, 21 marca nie zabraknie też tradycyjnej wystawy samochodowych eksponatów.

Już po raz szesnasty podczas Festiwalu gościć będziemy znamienitych prelegentów ze świata nauki, techniki, kultury i sportu. Tegoroczne hasło Festiwalu to „Moc zaklęta w Mechaniku”. Co kryje się pod tym zagadkowym hasłem? Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie i przekonania się, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy Festiwalu w tym roku – zachęca Małgorzata Bogusławska-Kurzawa ze świdnickiego „Mechanika”.

Tuż po otwarciu festiwalu o godzinie 8.15 odbędzie się wykład inauguracyjny „Ciemność dnia, światła nocy”, który poprowadzi popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i prezenter telewizyjny – Karol Wójcicki. Na tym nie koniec atrakcji czekających świdnicką młodzież, która zdecyduje się odwiedzić mury Zespołu Szkół Mechanicznych. W programie przewidziano szereg wykładów, prezentację dotyczącą futbolu amerykańskiego, zajęcia warsztatowe w pracowniach „Mechanika”, a także prezentację aut zabytkowych, nowych i rajdowych na placu przed szkołą.

Ze szczegółowym programem wydarzenia można się zapoznać poniżej:

/ZSM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKonsul generalny Niemiec zachwycony Kościołem Pokoju
Następny artykułŚwidniczanka laureatką nagrody w konkursie Perły Tańca