Strona główna Sport Inne Świdnickie akrobatki podbiły stolicę Czech

Świdnickie akrobatki podbiły stolicę Czech

0

Pierwszoplanowe role podczas sobotnich zawodów akrobatycznych Klokan Cup odegrały zawodniczki Acro Clubu Świdnica. Naszym łupem w Pradze padły trzy medale. 

Na zawody do Czech pojechały cztery zespoły UKS-u Acro Club Świdnica i wszystkie mocno zaakcentowały swoją obecność wśród 250 teamów akrobatycznych z Czech, Niemiec i Polski. Świetnie spisała się sztandarowa trójka w składzie Karolina Kozieł, Amelia Cieślak i Roksana Niedziałkowska. Dziewczyny zajęły miejsce na najwyższym stopniu podium. Przypomnijmy, że te zawodniczki na co dzień reprezentują kadrę Polski w akrobatyce sportowej, więc złote medale to już dla nich codzienność. Pozostałe zespoły świdnickiego klubu również nie zawiodły. Srebrne medale wywalczyły Zuzanna Cieślak i Nikola Legiejew, a brązowe Marika Rudnicka, Nikola Fedorowicz i Sara Trzyna. Hanna Czoch i Malwina Kulig zakończyły zmagania na piątym miejscu.

Nasze akrobatki jak zwykle udowodniły, że trzymają stałą formę i trzeba się z nimi liczyć na arenie międzynarodowej – mówi Monika Krawczyk-Rudnicka, prezes UKS-u Acro Club Świdnica – Gratuluję dziewczynkom i życzę im kolejnych spektakularnych sukcesów – dodała.

/MDvR/

Poprzedni artykułWichura uszkodziła dach starostwa [FOTO]
Następny artykułSiatkarka Polonii powołana do kadry Polski!