Strona główna 0_Slider Prawie 150 zarekwirowanych automatów do gier. Kar jeszcze nie ma

Prawie 150 zarekwirowanych automatów do gier. Kar jeszcze nie ma

0

Od ponad roku w Świdnicy i powiecie świdnickim niemal w każdym tygodniu rekwirowane są automaty do nielegalnych gier hazardowych. Jeszcze niedawno działały setki mini salonów. Dzisiaj jest ich zdecydowanie mniej za sprawą systematycznych akcji policji i Urzędu Celno-Skarbowego, ale za zatrzymane w latach 2018-2019 automaty nikomu jeszcze nie wymierzono kar.

Zdjęcie KPP w Świdnicy

Rzeczniczka prasowa świdnickiej komendy powiatowej policji Magdalena Ząbek informuje o kolejnej akcji: Na terenie Świdnica zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 9 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy oraz środki pieniężne w kwocie 300 złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu.

W latach 2018 i 2019 funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu w trakcie kontroli zatrzymali na terenie powiatu świdnickiego 149 automatów do nielegalnych gier hazardowych (67 w samej Świdnicy, 82 w innych miejscowościach powiatu) – statystyki podaje Marta Tarnawska, rzeczniczka wrocławskiego oddziału urzędu. We wszystkich przypadkach zastały wszczęte postępowania karne skarbowe. Na mocy kodeksu karno skarbowego przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia, a ustawa o grach hazardowych pozwala nałożyć kary 100 tysięcy złotych za jeden automat, na którym gry były urządzane bez koncesji.

Prowadzone sprawy są jeszcze w toku. Z uwagi na duży stopień złożoności zarówno dochodzeń, jak i postępowań administracyjnych – informuje Marta Tarnawska. – Dlatego też dotychczas nie wymierzono kar za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych w sprawach związanych z ujawnieniem nielegalnych gier na automatach w latach 2018-2019.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułZmarła podczas pracy w Centrum Kultury i Sportu
Następny artykułCzym jest marketing internetowy?