Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Powitali wiosnę i wybrali najpiękniejszą Marzannę

Powitali wiosnę i wybrali najpiękniejszą Marzannę

0

W towarzystwie pięknej i słonecznej pogody na terenie kompleksu boisk „Orlik” przy Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej odbyła się plenerowa impreza, podczas której najmłodsi mieszkańcy przywitali wiosnę. Jak co roku został również rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą Marzannę.

Uczestnicy imprezy nie mogli narzekać na nudę, o co zadbali wolontariusze Klubu Młodzieżowego. Przygotowano szereg zabaw, gier i konkursów z nagrodami dla najmłodszych. Nie mogło zabraknąć toru przeszkód, malowania kredą i wspólnych tańców. Dużym powodzeniem cieszył się też konkurs z udziałem ogromnego „Tic-Taca”, gra w kręgle skandynawskie i stoisko origami. Na zakończenie imprezy odbyła się wielka bitwa na kolorowe kulki, która sprawiła zarówno dzieciom, jak i obserwującym to barwne widowisko dorosłym, mnóstwo radości.

23 marca rozstrzygnięto także konkurs Marzanna’2019. W tym roku zgłoszono do niego 16 marzann. Po wspólnych zabawach i prezentacji wszystkich kukieł, przyszedł czas na werdykt jury, w którym zasiedli wolontariusze Klubu Młodzieżowego. W kategorii grupowej nagrody otrzymały grupy w składzie: Małgorzata Musielewicz, Kladia Mechla i Julia Mechla; Aleksandra Szuman i Julianna Waliszek oraz Grupa Żłobkowa z Jaworzyny Śląskiej pod opieką Sabiny Michalskiej i Joanny Kwarciak. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Grupie Kangurki z Przedszkola w Jaworzynie Śląskiej pod opieką Marty Kolasińskiej oraz grupie dziewcząt w składzie: Hanna Sułek, Jagoda Pacioch, Kinga Wardach, Anna-Maria Michalska, Alicja Drobniecka i Hanna Pałeczka.

W kategorii prac indywidualnych nagrody powędrowały do Mai Bartczak i Anny-Marii Michalskiej. Każdy z uczestników konkursu został nagrodzony słodkim upominkiem.

/SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej, opr. mn/

Poprzedni artykułStraż miejska podsumowała rok. Nałożono 520 mandatów
Następny artykułKolarski mural w nowym tunelu [FOTO]