Strona główna 0_Slider Ponad 3 miliony złotych na zniszczone przez wodę trasy

Ponad 3 miliony złotych na zniszczone przez wodę trasy

1

Powiat świdnicki i gmina Świdnica znalazły się w gronie beneficjentów programu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Dzięki dotacjom uda się wyremontować dwa zniszczone podczas ulew odcinki dróg.

Zdjęcie UM w Jaworzynie Śląskiej

Promesy na dotacje samorządowcy odebrali dzisiaj z rąk wojewody podczas uroczystości w Mieroszowie. Do województwa dolnośląskiego z puli ministra spraw wewnętrznych i administracji trafiło w sumie 77 milionów złotych. Pieniądze otrzymają 33 samorządy.

Zdjęcie Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek odebrała promesę na 400 tysięcy złotych. Środki są przeznaczone na naprawę drogi w Boleścinie. Powiat świdnicki reprezentowali wicestarosta Zygmunt Worsa i Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. Obecny był również burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz. To droga przebiegająca przez tę gminę ucierpiała podczas intensywnych opadów 10 maja 2018 roku. – Bardzo cieszy nas to, że środki zostały przyznane szybko i na duży odcinek drogi. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z wyłonieniem wykonawcy – mówi Marek Olesiński. Naprawa obejmie 3,77 kilometra trasy między Bolesławicami, Nowicami i Piotrowicami Świdnickimi. Powiat będzie musiał dołożyć 20 procent własnych środków. – Myślę, że prace uda się wykonać w III kwartale tego roku – dodaje dyrektor. Wykonawca zostanie wyłoniony w drodze przetargu.

/asz/

Poprzedni artykułJechali na podwójnym gazie
Następny artykułWróciła do Świdnicy z brązem Mistrzostw Polski