Strona główna 0_Slider Oni sadzą, wandal wycina

Oni sadzą, wandal wycina

5

Mieszkańcy bloku przy ulicy Kilińskiego 25 chcieli zadbać o swoje obejście i upiększyć teren znajdujący się przy bramie do budynku, sadząc tam rośliny, krzewy i drzewka. Wysiłek lokatorów poszedł jednak na marne przez nieznanego sprawcę, który od pewnego czasu regularnie dewastuje tamtejszą zieleń.

Posadziliśmy m.in. kilka choinek. Jakiś wandal co jakiś czas je wycina. Wyciął sukcesywnie cztery, ostatnią w poniedziałek. To piękna, dorodna, kilkuletnia jodełka. Wcześniej zniszczył już wiele innych roślin, a my jesteśmy bezsilni – żali się jedna z mieszkanek świdnickiego Zarzecza. Jak mówi, w obejściu przetrwał już tylko jeden świerk, jednak nie wiadomo, czy także on nie zostanie wkrótce wycięty.

Dla lokatorów bloku przy Kilińskiego zagadką pozostaje to, komu przeszkadza zieleń zdobiąca wejście do budynku. – Sąsiedzi z parteru nie mają nic przeciw, też lubią przyrodę i chcą, żeby było ładnie. Nikomu to nie wadzi – zaznacza mieszkanka. Stąd apel lokatorów o napiętnowanie sprawcy dewastacji oraz pomoc w powstrzymaniu jego działań.

Interwencję mieszkańców przekazaliśmy świdnickiej Straży Miejskiej, która może mieć więcej szczęścia w powstrzymaniu wandala.

Michał Nadolski
[email protected]

zdjęcia nadesłane przez czytelnika

Poprzedni artykułUszkodził auto i uciekł. Właściciel szuka sprawcy i świadków zdarzenia
Następny artykułZdemolowali Bór