Strona główna 112 Odzyskali skradziony samochód i przyczepę

Odzyskali skradziony samochód i przyczepę

2

Policjantom ze Świebodzic udało się odzyskać skradzione auto osobowe oraz przyczepę o wartości 37 tysięcy złotych. Zatrzymany przez mundurowych 47-letni złodziej nie krył zaskoczenia akcją. O losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w wyniku pracy operacyjnej wpadli na trop skradzionych w styczniu i lutym 2019 roku samochodu i przyczepy samochodowej. Wszystko wskazywało na to, że mienie pochodzące z kradzieży może być przechowywane na jednej z posesji na terenie Świebodzic – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Ich ustalenia potwierdziły się po wkroczeniu na teren typowanej posesji, gdzie natrafiono na samochód marki Ford Fiesta, który został skradziony w lutym we Wrocławiu oraz przyczepę samochodową skradzioną w styczniu na terenie gminy Kąty Wrocławskie. Zatrzymano także 47-letniego sprawcę kradzieży. – Okazał się nim mieszkaniec powiatu świdnickiego. W chwili zatrzymania przy mężczyźnie ujawniono również kilka porcji narkotyków: metamfetaminy i tabletek Extasy – dodaje Ząbek.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W sprawie usłyszał już zarzuty.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKino na Szpilkach na czerwonym dywanie [FOTO]
Następny artykułOne Billion Rising. Tańcem przeciwko przemocy wobec kobiet [FOTO/VIDEO]