Strona główna Sport Piłka nożna Niespodziewany zwrot akcji w meczu wicelidera

Niespodziewany zwrot akcji w meczu wicelidera

0

Do przerwy nic nie zapowiadało kłopotów i większych emocji. AKS Strzegom będący wiceliderem grupy zachodniej piłkarskiej IV ligi prowadził na wyjeździe już 3:0 z walczącą o utrzymanie Spartą Rudną. Gospodarze rzucili się jednak do szaleńczego ataku.

Do przerwy na listę strzelców wpisali się Kamil Sadowski, Dawid Domaradzki i Damian Migalski. Strzegomianie prowadzili grę i przeważali na boisku. Kolejne trzy punkty wydawały się bardzo blisko, a jednak… W przerwie miejscowi dokonali aż trzech zmian i gra zaczęła wyglądać zupełnie inaczej. Rudnianie postanowili powalczyć. W 67. minucie strzelił wprowadzony w przerwie na boisko Łukasz Stachów, a następnie miejscowi złapali kontakt (2:3), kiedy to bramkarza AKS-u pokonał Mateusz Kochman. W końcówce mecz się zaostrzył, ale przeciwnikom nie udało się już zdobyć gola na wagę remisu. AKS Strzegom wciąż plasuje się na drugim miejscu w tabeli, tracąc 3 punkty do prowadzących rezerw Chrobrego Głogów.

Sparta Rudna – AKS Strzegom 2:3 (0:3)

AKS: Słowik, Zieliński, Chrapek, Durajczyk, Serweciński, Morawski, Domaradzki, Shevchenko (69′ Gawlik), Emeka, Sadowski, Migalski.