Strona główna Wydarzenia Najtańsze ubezpieczenie podróżne – gdzie szukać?

Najtańsze ubezpieczenie podróżne – gdzie szukać?

0

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Zapewne powoli planujesz już termin swojego urlopu i miejsce wyjazdu. Jednak by podróż i pobyt mogły być w pełni beztroskie i bezpieczne, warto nie zapominać o bardzo istotnym elemencie, którym jest polisa turystyczna.

Dlaczego ubezpieczenie podróżne jest tak ważne?
Każdy ma nadzieję, że jego urlop będzie przebiegał bez komplikacji i przykrych niespodzianek. Jednak nie da się w pełni przewidzieć sytuacji losowych, takich jak wypadek lub nagła choroba. Ubezpieczenie turystyczne pozwoli cieszyć się wyjazdem bez zmartwień – w razie wystąpienia niespodziewanych problemów, można liczyć na pomoc ubezpieczyciela i zwrot kosztów (na przykład leczenia lub powrotu do domu).

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?
Polisy turystyczne mogą bardzo różnić się od siebie, w zależności od wybranego ubezpieczyciela i podpisanego wariantu umowy. Większość z nich obejmuje pomoc tłumacza, pokrycie kosztów leczenia i transportu, a także podstawowy pakiet assistance. Niektóre z nich, na przykład oferowany przez PZU pakiet Wojażer (https://rankomat.pl/pzu/ubezpieczenia-turystyczne), zapewniają również zorganizowanie akcji poszukiwawczej lub ratowniczej oraz pomoc rehabilitanta, lekarza czy psychologa po powrocie do domu. Możliwe jest również dokupienie dodatkowych opcji, takich jak ochrona bagażu, rozszerzony pakiet assistance lub gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli podróżujący skróci wyjazd lub z niego zrezygnuje. Warto pamiętać, że osoby przewlekle chore, wybierające się do krajów zagrożonych wojną lub terroryzmem albo planujące uprawiać sporty wyczynowe, powinny podpisać specjalną umowę ubezpieczeniową uwzględniającą te czynniki. W przeciwnym razie (na przykład jeśli zatają takie informacje lub nie wywiążą się z warunków umowy), polisa może okazać się nieważna, a poszkodowany będzie musiał sam pokryć wszystkie koszty. Dlatego przed podpisaniem zobowiązania należy uważnie przeczytać treść umowy i przeanalizować ją pod kątem indywidualnych uwarunkowań, które w razie zdarzenia losowego mogłyby wpłynąć na ważność ubezpieczenia.

Gdzie szukać najlepszych ofert na polisy turystyczne?
Na rynku dostępnych jest wiele ofert na ubezpieczenia podróżne, a wybranie najlepszej z nich wcale nie jest łatwe. Dlatego dobrym wyborem jest skorzystanie z nowoczesnych narzędzi, takich jak internetowe wyszukiwarki ofert –polisa turystyczna z porównywarką rankomat.pl pozwoli ci cieszyć się bezpiecznym i beztroskim wyjazdem z ubezpieczeniem podróżnym w najniższej cenie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł25 lat „Hotelarki”. Jedna z uczennic robi karierę w restauracji w hotelu Donalda Trumpa
Następny artykułDrewniane domki – jak się przygotować do ich budowy w 2019 roku?