Strona główna Wydarzenia Świdnica Licealiści z klasy mundurowej odwiedzili świdnicką komendę

Licealiści z klasy mundurowej odwiedzili świdnicką komendę

0

Uczniowie o profilu mundurowym z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy pojawili się z wizytą w świdnickiej Komendzie Powiatowej Policji. Młodzież zwiedziła jednostkę, zapoznała się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy oraz miała okazję bliżej przyjrzeć się wyposażeniu policyjnemu.

21 marca, podczas pierwszej części wizyty, specjalista ds. prewencji kryminalnej oprowadził młodzież po jednostce. Goście zwiedzili m.in. pomieszczenia zajmowane przez oficera dyżurnego oraz wybrane części różnych wydziałów, zapoznając się z zasadami pracy na poszczególnych stanowiskach. – Młodzież miała okazję zapoznać się ze specyfikacja pracy funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, a przyjazd radiowozu wyposażonego w wideorejstrator pozwolił na wszechstronne zademonstrowanie urządzeń oraz charakteru służby mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – opowiada Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Następnie uczniowie III LO w Świdnicy wysłuchali wykładu wygłoszonego przez policyjnego instruktora wyszkolenia strzeleckiego i jednocześnie dowódcę grupy realizacyjnej. Prelekcja dotyczyła zarówno podstaw prawnych, jak i praktycznych zasad przeprowadzania interwencji, użycia broni oraz środków przymusu bezpośredniego. – Niewątpliwą atrakcją tej części spotkania była prezentacja oraz możliwość przyjrzenia się z bliska elementom wyposażenia policyjnego, w tym wybranym jednostkom broni służbowej. Młodzież poznała zasady działania oraz parametry takiego sprzętu jak karabinek AK (kałasznikow), strzelba mossberg, pistolet maszynowy PM-98, Glock, hełm kuloodporny – mówi Ząbek.

Uczniowie klasy o profilu policyjnym i wojskowym czynnie uczestniczyli w zajęciach. – Uzyskana podczas wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy praktyczna wiedza na pewno będzie zatem cennym uzupełnieniem szkolnej edukacji, która może przydać się im w przyszłości podczas służby w policji – podkreśla rzecznik KPP.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNa dziurze stracili oponę
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Rynek – pierzeja zachodnia