Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Jaką szkołę wybiorą? Giełda edukacyjna w Lutomi

Jaką szkołę wybiorą? Giełda edukacyjna w Lutomi [FOTO]

0

To już XVII edycja Giełdy Edukacyjnej, której gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej. Lokalne szkoły ponadpodstawowe (ponadgimnazjalne) przedstawiały ofertę edukacyjną dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Młodzież z 10 zaproszonych szkół podstawowych z gminy Świdnica, Jaworzyna Śląska i Marcinowice miała okazję spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami konkretnych szkół. Łącznie w tym wydarzeniu uczestniczyło 497 przyszłych absolwentów.

– Giełda w Lutomi to doskonała okazja do poznania oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych i wybranie właściwej drogi swojego rozwoju. Jest jedyną okazja na sprawdzenie ofert wszystkich dostępnych placówek i porównanie ich atutów w jednym miejscu. Dlatego, tak ważne jest, aby uczniowie korzystali z oferowanej pomocy – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Placówki w różnorodny sposób promowały swoje oferty edukacyjne, począwszy od tradycyjnych ulotek, broszur, kronik szkolnych, filmów reklamowych i prezentacji multimedialnych, aż po występy wokalne, przygotowywanie posiłków, mistrzowskie jazdy rowerem, czesanie pięknych fryzur i farbowanie włosów, projektowanie na komputerze czy frezowanie poszczególnych elementów.

Giełda Edukacyjna stawia przede wszystkim na celowość i dużą efektywność w przybliżeniu uczniom wyboru szkoły, udzielaniu wsparcia w podejmowaniu trafnych decyzji, sprzyjających tworzeniu planów kariery i projektowania życia. Zwłaszcza dzisiaj, we współczesnym świecie, gdzie bardzo istotną kwestią jest prawidłowo wybrana szkoła, a w przyszłości zawód, który stanowi gwarancję pewnego zadowolenia czy samorealizacji„- podkreśla dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, Elżbieta Dolińska.

Dużym wsparciem dla młodzieży okazały się dodatkowe spotkania z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Wałbrzycha- z panią Sylwią Maciejowską oraz z doradcą z Młodzieżowego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Świdnicy- z panią Iloną Janecką.

„Młodzież kończąca szkołę podstawową i gimnazjum jest w takim wieku, że wymaga jeszcze podpowiedzi i wskazania ścieżki, która pomoże doprowadzić do osiągnięcia wysokiego standardu życiowego. Uczniowie potrzebują informacji na temat szkół, a także możliwości, jakie będą mieć po ich ukończeniu – tłumaczy Edyta Zerka, doradca zawodowy z Lutomi Dolnej, pomysłodawczyni akcji.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułMłodzieżowy Strajk Klimatyczny. „Nie chcemy żyć na martwej planecie!” [FOTO/VIDEO]
Następny artykułKolejni laureaci Pegazika wyłonieni