Strona główna 0_Slider Idź na dni otwarte! Poznaj świdnickie szkoły średnie

Idź na dni otwarte! Poznaj świdnickie szkoły średnie

0

Wkrótce uczniowie staną przed decyzją o wyborze dalszej drogi kształcenia. Co proponują potencjalnym kandydatom świdnickie szkoły średnie? Najlepiej przekonać się na własne oczy. Oprócz spotkań z nauczycielami i uczniami, czy wycieczek po szkołach, zaplanowano różne atrakcje.

Ubiegłoroczny dzień otwarty w I LO

Przed szkołami ponadpodstawowymi trudne zadanie, bowiem skumulują się dwa roczniki. Jak zapewnia świdnickie starostwo, w roku szkolnym 2019/2020 powiatowe placówki będą gotowe na przyjęcie 2820 pierwszoklasistów: 1322 absolwentów gimnazjów i 1498 absolwentów podstawówek. Większość szkół swoją ofertę prezentuje na stronach internetowych, większość przygotowuje prezentację podczas dni otwartych.

Już w sobotę, 30 marca będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. – Tego dnia otrzymacie wszelkie informacje dotyczące rekrutacji, nauki w obu systemach (trzyletnim i czteroletnim), będzie możliwość wzięcia udziału w pokazach, warsztatach i innych atrakcjach przygotowanych przez uczniów i pracowników szkoły – wyliczają organizatorzy. Dzień otwarty  w „Kasprowiczu” potrwa od godziny 10.00 do 13.00.

Także 30 marca odbędzie się dzień otwarty w świdnickim III LO. – Nasza szkoła to więcej niż liceum – tu, przy Kościelnej 32 w Świdnicy, rozwijamy uczniowskie zainteresowania i pasje, tu bardzo dobrze przygotujemy cię do matury i przyszłych studiów.  Przyjdź w sobotę 30 marca i przekonaj się, że warto uczyć się w III LO w Świdnicy. Zobacz, co możemy Ci zaoferować. Weź udział w naszym konkursie z nagrodami, a także w warsztatach, spotkaniach i pokazach. Porozmawiaj z uczniami, nauczycielami i dyrekcją – zachęcają organizatorzy.

30 marca zaprasza również Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia. Szkoła czeka na przyszłych uczniów od 10.00 do 13.00 w obu budynkach, przy ul. księżnej Agnieszki i przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 10.

6 kwietnia dzień otwarty organizuje II LO im. Stefana Banacha.

25 kwietnia szkołę będą mogli obejrzeć uczniowie zainteresowani kontynuowaniem nauki w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy.

Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych na Dzień Otwartych Drzwi zaprasza 27 kwietnia w godzinach 10.00 – 13.00. Na stronie szkoły: zsbe.swidnica.pl zamieszczone są informacje o wszystkich aktualnych kierunkach kształcenia.

/mn/asz/

Poprzedni artykułPodaruj 1% świdnickiemu Hospicjum
Następny artykułStraż miejska w walce z psimi kupami