Strona główna 0_Slider Dziura na dziurze. Kierowcy ze Świdnicy alarmują

Dziura na dziurze. Kierowcy ze Świdnicy alarmują

20

Mimo że zima nie była sroga, nawierzchnie wielu świdnickich ulic przypominają szwajcarski ser. Nieremontowane od lat, łatane najtańszymi metodami stały się niebezpiecznym torem przeszkód.

– Stan naszych ulic jest w opłakanym stanie, dziury stały się częścią życia kierowców a wydatki na serwis zawieszenia w kwotach przekraczających 1000zł/mies . to norma. Blisko 50cm. dziury można spotkać na głównych alejach komunikacyjnych, począwszy od skrzyżowania Wałbrzyska-A.Krajowej (dziura od 5 lat), poprzez Aleję Niepodległości, Wrocławską, Stęczyńskiego, Zamenhofa, Traugutta, Polną Drogę, Wałbrzyską, Kolejową, Spacerową, Ofiar Oświęcimskich, Niecała, o Towarowej i Przemysłowej nie wspominając – ponoć te 2 to „obwodnica”… – wylicza czytelnik Swidnica24.pl. – To są tylko niektóre z ulic wymagające natychmiastowej interwencji. Czy za każdym razem musi dojść do tragedii w postaci potrącenia pieszego, najechania na inny pojazd albo innych zdarzeń zanim ktoś „mądry” dojdzie do wniosku, że kierowca nie ma możliwości skupić się na drodze, bo patrzy na wszechobecne dziury? Dlaczego miasto wyrzuca pieniądze na opracowania projektów, które trafiają do śmieci, podczas gdy mieszkańcy płacąc podatki nie widzą żadnych efektów pracy urzędników? Stawianie pomników i sadzenie kwiatków, to nie polityka na rzecz ludzi utrzymujących miasto – podatników. Politycy są nikim bez podatnika, chyba, że zaczną się rządzić za własne pieniądze.

Liczba dziur i zapadniętych studzienek bije chyba wszelkie rekordy w skali kraju. Jodłowa, skrzyżowanie Wrocławska/1 Maja, Stęczyńskiego przy skrzyżowaniu z Esperantystów – dorzuca do listy kolejny czytelnik.

Świdnickie drogi mają kilku zarządców. Najwięcej pozostaje we władaniu miasta, część podlega powiatowi, kolejne (m.in. ul. Wrocławska i Wałbrzyska) to drogi wojewódzkie, główna trasa przelotowa przez miasto – krajowa 35-ka podlega Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W budżecie Świdnicy na ten rok zapisano kilka kapitalnych remontów. Przebudowana zostanie ulica Franciszkańska (ogłoszono drugi przetarg), ul. Traugutta, ma się rozpocząć procedura związana z przebudową alei Niepodległości. Ślamazarzy się przebudowa ulicy Pogodnej, rozpoczęta już w ubiegłym roku. Zakończyła się natomiast budowa drogi na ul. gen. Sowińskiego.

W ubiegłym roku gruntownej przebudowy doczekał się kolejny fragment ul. Wałbrzyskiej, ul. Waryńskiego, części ulicy Kraszowickiej. Po interwencjach mieszkańców i radnych asfaltowe nakładki zostały wykonane na części ulicy Lelewela i na ul. Różanej.

Jakie są plany drobniejszych napraw? Pytania trafiły już do zarządców dróg. Czekamy na odpowiedź.

Mapa drogowych dziur w Świdnicy:

Skrzyżowanie ulic Wrocławskiej i 1 Maja:

Al. Niepodległości:

Ul. Kwiatowa, Lelewela, Nauczycielska i Traugutta:

Ul. Spacerowa:

Ul. Zygmuntowska:

Chcesz dodać zdjęcia do galerii? Wyślij na adres [email protected] z dopiskiem, gdzie fotografia została wykonana.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPowiatowy Rzecznik Konsumentów w Świdnicy z cennym wyróżnieniem
Następny artykułSobotni mecz z Orłem jednak na głównej płycie!