Strona główna Wydarzenia Świdnica Doradcy zawodowi wymieniali doświadczenia

Doradcy zawodowi wymieniali doświadczenia

0

Po raz trzeci w Świdnicy spotkali się doradcy zawodowi z całej Polski. Dolnośląska Konferencja „Wieloaspektowość w doradztwie zawodowym – kilka słów o potencjale” została zorganizowana w ramach zadań Centrum Poradnictwa i Doradztwa Zawodowego – innowacji pedagogicznej powołanej w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy od września 2018 r.

Do uczestnictwa w Konferencji zostali zaproszeni doradcy zawodowi z całej Polski, specjaliści zajmujący się poradnictwem i nauczyciele uczący przedmiotu przedsiębiorczość.

W konferencji uczestniczyło prawie 120 osób, w tym goście z Czech, a warsztaty poprowadziło 15 trenerów z całej Polski, m.in. Agnieszka Ciereszko, Mapa Karier Małgorzata Kazubska, Klaudia Stano oraz dr Daria Zielińska-Pękał z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Część warsztatowa z podziałem na 5 grup cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem wszystkich uczestników. Integracja, wymiana doświadczeń i przede wszystkim wspólne rozwiązania w obszarze doradztwa zawodowego spełniły oczekiwania przybyłych gości – odkreśla inicjator konferencji Marcin Kuc.

Patronat honorowy nad Konferencją objęli: Prezydent Miasta Świdnica, Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu a partnerami konferencji byli Fundacja Katalyst Education z Warszawy „Mapa Karier”, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu, Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy, Akademia Webinaru z Poznania, Firma PROGRA z Gdańska oraz Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia we Wrocławiu.

/Źródło SP 6 w Świdnicy/

Poprzedni artykułTeatr na świdnicką majówkę? Zobaczymy „Żonę do adopcji” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułRuszają koncerty Świdnickiego Przeglądu Muzycznego „Truskawka”