Strona główna 0_Slider Co dalej z przebudową basenu letniego?

Co dalej z przebudową basenu letniego?

9

Jeszcze w marcu może zostać ogłoszony kolejny przetarg na przebudowę kąpieliska przy ulicy Śląskiej. Świdnicka spółka wodociągowa, której powierzono przeprowadzenie inwestycji, pracuje właśnie nad modyfikacją założeń planowanego remontu.

Jak tłumaczy rzecznik spółki, Witold Tomkiewicz, do 20 marca powinien zostać opracowany nowy program funkcjonalno-użytkowy, na podstawie którego przyszły wykonawca będzie przygotowywał dokumentację budowlaną oraz realizował przebudowę, a także nowa wycena planowanej inwestycji. To oznacza, że po 20 marca będzie można ponownie ogłosić przetarg na remont kompleksu basenów przy ulicy Śląskiej. Będzie to już trzecie podejście do wyłonienia wykonawcy.

Przypomnijmy, zgodnie z dotychczasowymi planami, przebudowa letniego kąpieliska miała potrwać do października 2020 roku. Szacowano, że inwestycja może pochłonąć 18 mln złotych. Przebudowa miała obejmować m.in. budowę stalowych niecek basenów o powierzchni lustra wody ok. 3110m² wraz z wyposażeniem oraz zjeżdżalniami. Powstać miał także wodny plac zabaw, tarasy wypoczynkowe wraz z żaglami solarnymi, piaszczysta plaża, trybuny terenowe, altany wypoczynkowe, wieża ratownicza oraz przebieralnie terenowe.

Jeśli chodzi o same baseny, planowano budowę: basenu sportowego o wymiarach 50x21m z 8 torami dla zawodników oraz trampolinami o wysokości 1m i 3m, dwóch basenów z wyposażeniem rekreacyjnym (m.in. masaże karku wąskie i szerokie, gejzery powietrzne, grzybki wodne, wodny balon, ścieżka pontonowa, podwodna leżanka i ławeczka z masażem powietrznym, zjeżdżalnie), a także brodzika dla dzieci, wyposażonego m.in. w jeża wodnego i zjeżdżalnię dla dzieci.

Plany te stanęły pod sporym znakiem zapytania po tym, jak jedyna firma zainteresowana przetargiem zaproponowała wykonanie prac za blisko 39,7 mln złotych. To o ponad 17 milionów więcej, niż zakładały władze Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, któremu powierzono modernizację kąpieliska. Przetarg unieważniono, podobnie jak wcześniejszą próbę wyłonienia wykonawcy, kiedy to zgłoszono aż 176 pytań do przygotowanego przez biuro ARCHIPROJEKT Włodzimierza Banasia projektu przebudowy. Ostatecznie dokumentacja stworzona za 116 tys. złotych trafiła do kosza, a przygotowaniem nowych założeń do inwestycji zajęli się sami pracownicy ŚPWiK.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułPółfinał Mistrzostw Polski nie dla kadetek Polonii
Następny artykułPotrącenie pieszego w Słotwinie