Strona główna Wydarzenia Żarów Strażacy z Imbramowic z nowym wozem

Strażacy z Imbramowic z nowym wozem

0

Samochód ratowniczo-gaśniczy MAN o wartości ponad 800 tysięcy złotych jest już w posiadaniu strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Imbramowicach. To już czwarty nowy samochód, który trafił do ochotników w gminie Żarów.

Jesteśmy wdzięczni i cieszymy się, że strażacy z OSP Imbramowice będą mogli w swojej służbie wykorzystywać nowy wóz strażacki. To dla naszej jednostki wyjątkowa chwila – cieszy się Wojciech Ochęcki, prezes OSP Imbramowice.

Nowy nabytek, który trafił do strażaków z Imbramowic został sfinansowany ze środków Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (kwota 180 tys. złotych), Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego (244 tys. złotych) oraz budżetu gminy Żarów (387,8 tys. złotych). Samochód ratowniczo-gaśniczy MAN z napędem 4X4 kosztował dokładnie 811 800 złotych.

Sześcioosobowy MAN, który zasilił jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Imbramowicach to już czwarty fabrycznie nowy samochód przekazany naszym strażakom. Pierwszy nowy wóz trafił w 2015 do strażaków z Żarowa. Kolejne wozy w 2017 roku zasiliły jednostki OSP w Wierzbnej oraz Pożarzysku. Nowe wozy posiadają już wszystkie nasze jednostki działające w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. Są to Wierzbna, Żarów, Imbramowice i Pożarzysko – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Nowy MAN stoi już w remizie strażaków w Imbramowicach. Teraz czeka ich jeszcze szkolenie w zakresie obsługi wozu i sprzętu bojowego, tak aby samochód został technicznie przygotowany do wejścia w służbę.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułUnikalna biżuteria na walentynki? Odwiedź Giełdę Minerałów w Świdnicy
Następny artykułBrazylijczycy o gola lepsi