Strona główna 0_Slider Sportowa wiosna, co nas czeka w najbliższym czasie?

Sportowa wiosna, co nas czeka w najbliższym czasie?

0

Tradycyjnie wiosna będzie obfitować w wiele ciekawych wydarzeń sportowych. Przybliżamy kilka imprez na które można już szykować formę, zarówno jeśli chodzi o sam start, jak i kibicowanie uczestnikom.

Na 8 czerwca zaplanowano kolejną edycję Biegu Kobiet Anita w Świdnicy, który odbędzie się wokół zalewu Witoszówka. Trasa liczyć będzie około 5 kilometrów (2 pętle). Pakiet startowy zawiera: chip do pomiaru czasu wraz z instrukcją, numer startowy bezzwrotny, wodę mineralną dla każdej zawodniczki wręczaną po przekroczeniu mety, medal pamiątkowy po przekroczeniu linii mety, poczęstunek, koszulkę techniczną (podstawową lub premium) i list od organizatorki. Zapisy pod linkiem: https://kobietawbiegu.pl/bieg-kobiet-w-swidnicy-zapisy

 

Tradycyjnie wiosną odbędzie się święto dla fanów motoryzacji. W dniach 26-28 kwietnia będzie miał miejsce 47. Rajd Świdnicki-Krause, będący pierwszą eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na szczegóły odnośnie tras i obsady musimy jeszcze rzecz jasna poczekać.

Co prawda nie wiosną, a na początku marca odbędzie się I Memoriał Piłkarski im. Grzegorza Solarza organizowany przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. Na starcie zobaczymy 12 zespołów złożonych z zawodników z rocznika 2006. Na liście oprócz gospodarzy widnieją następujące kluby: SK Sedlec, Akademia Piłkarska Reissa Poznań, Kania Gostyń, Żaki Szczecin, Juventus Academy Bydgoszcz, Boruta Zgierz, MKS Żory, Miedź Legnica, Górnik Wałbrzych, Zjednoczeni Żarów i Karolina Jaworzyna Śląska. Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Pod  jego skrzydłami wychowało się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie…

 

Marconi Duathlon Świdnica to nowa impreza sportowa, która odbędzie się w Świdnicy już 5 maja. Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Organizator zawodów w Świdnicy oferuje możliwość wzięcia udziału w wyścigu na dwóch różnych dystansach: Classic – 10 km biegu/40 km kolarstwa/5km biegu i Sprint – 5 km biegu/20km kolarstwa/2,5km biegu. Na Marconi Duathlonie Świdnica trasa rowerowa w większości poprowadzona będzie po drogach z dobrą nawierzchnią asfaltową. Będzie to doskonała okazja do ścigania się na rowerach czasowych. Zawody organizowane będą w formule non drafting, dzięki czemu można wystartować na dowolnym rowerze. Zawody startują i finiszują na stadionie miejskim, gdzie zlokalizowana będzie także strefa zmian oraz miasteczko zawodów, co zdecydowanie wpłynie na frekwencję kibiców podczas startów i spowoduje, że impreza będzie niezwykle widowiskowa. Zapisy dostępne są na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4390.

Nieco później, bo na początku lata, w dniach 27-30 czerwca odbędzie się kolejna edycja hippicznego święta – Strzegom Horse Trials. Morawa koło Strzegomia gościć będzie tradycyjnie najlepszych jeźdźców i najlepsze amazonki z całego świata. Trochę wcześniej, bo w dniach 5-7 kwietnia odbędzie się w Morawie inna ciekawa impreza – Strzegom Spring Open.

 

Wiosna to także czas dla akrobatów. Sekcja akrobatyczna MKS-u Polonia Świdnica w dniach 15-17 marca zorganizuje już 23. edycję Międzynarodowego Turnieju Wiosny w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego. W akcji tradycyjnie zobaczymy najlepszych zawodników i zawodniczki z Polski, a także spoza terenu naszego kraju.

 

Na sobotę, 15 czerwca zaplanowano z kolei drugą edycję Świdnickiej Furii – efektownego i wymagającego biegu przeszkodowego. Właśnie ruszyły zapisy do udziału w imprezie, w której uczestnicy powalczą z własnymi słabościami na specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami. Teren wokół zalewu Witoszówka zmienił się w ubiegłym roku w trasę naszpikowaną różnego rodzaju przeszkodami zarówno naturalnymi, jak i sztucznymi. Biegacze do pokonania mieli m.in. cieki wodne, górki, drzewa, ściany, liny, trawersy poziome, pajęczyny linowe, zasieki, trylinki i beczki z piaskiem. Było to ekstremalne wyzwanie dla miłośników aktywnego spędzania czasu, którzy nie boją się wyzwań i bliskich spotkań z wszechobecnym błotem. Udział w imprezie biegowej był przeznaczony jedynie dla pełnoletnich osób. Tym razem będzie podobnie. W tej wymagającej próbie będzie mogło wziąć udział maksymalnie 1000 osób. Szczegółowy regulamin, zapisy pod linkiem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4577&fbclid=IwAR3rEtJYSdUyzD2-b7NInObipVDN6by2U_BdlFt1wt02iogRqOMVc8ikT0o

 

To oczywiście nie wszystkie imprezy sportowe, które odbędą się w najbliższych miesiącach, tylko te, gdzie organizatorzy podali już oficjalne daty i rozpoczęli zapisy do udziału w rywalizacji. Wkrótce podawać będziemy kolejne ciekawe imprezy, które będą miały miejsce w najbliższym czasie.

/MDvR/

Poprzedni artykułZabierz ukochaną (ukochanego) do kina! [KONKURS]
Następny artykułNa pomoc łabędziowi