Chociaż do kalendarzowej wiosny został jeszcze ponad miesiąc, w ostatnich dniach można cieszyć się z pierwszych oznak końca zimy. Ciepła i słoneczna pogoda zachęciła świdniczan do aktywnego wypoczynku nie tylko w mieście.
Spacerowicze i rowerzyści tradycyjnie byli widoczni nad świdnickim zalewem Witoszówka oraz w miejskich parkach. Prawdziwe oblężenie przeżywała dzisiaj okolica Jeziora Bystrzyckiego i Zagórza Śląskiego.
/mn/
fot. Dariusz Nowaczyński, mn


![Awanse, nagrody i wyróżnienia. Strażacy z powiatu świdnickiego świętowali [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Powiatowy-Dzien-Strazaka-2026.05.19-35-238x178.jpg)







![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)