Strona główna Wydarzenia Strzegom Rusza nowa świetlica opiekuńczo-wychowawcza w Strzegomiu

Rusza nowa świetlica opiekuńczo-wychowawcza w Strzegomiu

0

Już 11 lutego przy Al. Wojska Polskiego w Strzegomiu, na terenie dawnego sklepu meblowego rozpocznie swoją działalność środowiskowa świetlica opiekuńczo-wychowawcza „a-cademia”. Do placówki będą uczęszczały dzieci i młodzież w wieku 6-18 roku życia.

Chodzi o wyrównywanie szans społecznych, edukacyjnych i wychowawczych dla dzieci, zapewnianie im warunków do samorealizacji i samodoskonalenia oraz wspieranie, przy współpracy z rodziną, rozwoju zainteresowań, funkcji poznawczych osobowości dziecka, kształtowanie pozytywnego myślenia o sobie i swoich możliwościach – tłumaczy Tomasz Wanecki z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. W placówce dzieci będą dożywiane, otrzymają odzież, pomoce dydaktyczne, książki czy dostęp do internetu, a co najważniejsze, będą mogły liczyć na pomoc w nauce czy rozwijaniu zainteresowań. Duży nacisk będzie kładziony na przeciwdziałanie nieprawidłowym zachowaniom i zagrożeniom.

Chciałabym, aby świetlica środowiskowa „a-cademia” była miejscem, w którym dzieci będą czuły się bezpieczne, potrzebne i akceptowane. Gdzie będą mogły rozwijać swoje pasje i talenty. Będzie to świetlica wyrównywania szans. Wszystkie moje działania począwszy od projektu po współrealizację podejmowałam z myślą o dzieciach i dla nich. „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”. Cytat Janusza Korczaka będzie nieodzowną częścią i wyznacznikiem działania świetlicy „a-cademia”, która ma być szansą na lepszą przyszłość – podkreśla Sabina Wiktorowicz, pomysłodawczyni i współrealizatorka inicjatywy, radna w kadencji 2014-2018.

W gronie wychowanków będą uczniowie strzegomskich szkół podstawowych i sporadycznie ponadpodstawowych, wymagających różnorodnej pomocy z obrębu Osiedla przy ul. Kochanowskiego. Świetlicę będzie prowadziło Koło Przyjaciół Dzieci „COPERNICUS” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu. Zajęcia będą odbywały się 5 dni w tygodniu, po 4 godziny dziennie, w godzinach od 14.00-18.00 lub podobnych – dostosowanych do potrzeb wychowanków.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułNajmłodsi piłkarze zagrali w Żarowie [FOTO]
Następny artykułHorror w walentynki? Specjalny maraton w Cinema3D [KONKURS]