Strona główna 112 Rozmawiali z uczniami o pułapkach cyberprzestrzeni

Rozmawiali z uczniami o pułapkach cyberprzestrzeni

0

Internet jest nie tylko źródłem wielu cennych informacji, ale przestrzenią pełną zagrożeń. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje. m.in. o tym z uczniami Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie rozmawiali policjanci z posterunku w Słotwinie.

Uczniowie klas od 4 do 8 Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie spotkali się z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Słotwinie, st. sierż. Martą Balewicz oraz asp. Adamem  Kłyszejko w ramach programu „Świadomy Junior”.
Policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Funkcjonariusze przybliżyli zagrożenia, jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu oraz wskazali, jak ich unikać.
Policjanci omówili również oszustwa, które są dokonywane za pośrednictwem sieci internetowej oraz formy i możliwości zabezpieczenia się przed takimi zdarzeniami. Podczas spotkania zwrócili także uwagę na regulacje prawne dotyczące przestępstw i wykroczeń popełnianych przez Internet.
Celem spotkania było m.in podniesienie świadomości prawnej w zakresie odpowiedzialności nieletnich za czyny związane z przestępczością internetową.
W czasie spotkania z młodzieżą policjanci przypomnieli także o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności osób pieszych. st. sierż. Marta Balewicz zwróciła szczególną uwagę na to, aby każdy będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego używał elementów odblaskowych.
/Źródło KPP w Świdnicy/
Poprzedni artykułMarsjański łazik ze Świdnicy prawie gotów do podbojów [FOTO/VIDEO]
Następny artykułSetka pączków rozeszła się w mig! [FOTO]