Strona główna Polityka Reprezentacyjne obowiązki prezydent Świdnicy

Reprezentacyjne obowiązki prezydent Świdnicy

5

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty i sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek spotkali się w Urzędzie Miejskim w Świdnicy z prezydent miasta. Rzeczniczka magistratu nie odpowiada na pytanie, jaki był cel wizyty szefów partii, do której należy Beata Moskal-Słaniewska.

Wpis z profilu prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej na portalu społecznościowym.

Sojusz Lewicy Demokratycznej od kilku lat ma marginalny wpływ na politykę krajową i samorządy. Partia nie ma swoich przedstawicieli w parlamencie. W Radzie Powiatu Świdnickiego tej kadencji jest tylko jeden radny z SLD. W Świdnicy Sojusz w wyborach 2018 roku do Rady Miejskiej nie stratował po raz pierwszy w historii jako samodzielny komitet. O mandaty starał się wspólnie z komitetem Beaty Moskal-Słaniewskiej. Dla członków partii udało się uzyskać tylko trzy miejsca w radzie. Partia ma za to swojego prezydenta. Beata Moskal-Słaniewska jest członkiem SLD od 2014 roku, choć nie ukrywa swoich sympatii dla lidera nowej formacji politycznej Roberta Biedronia.

Prezydent miasta przyjęła w swoim gabinecie czołowych działaczy SLD w poniedziałek, 4 lutego. Jaki był cel wizyty przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierza Czarzastego oraz sekretarza generalnego SLD Marcina Kulaska u prezydenta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej w godzinach urzędowania? Jaki zakres swoich obowiązków realizowała pani prezydent podczas spotkania z przedstawicielami partii politycznej? Na te pytania rzeczniczka Urzędu Miejskiego Magdalena Dzwonkowska odpowiada: “Prezydent miasta co roku odbywa kilka tysięcy spotkań z mieszkańcami i gośćmi. To było jedno z tych spotkań. Prezydent realizowała obowiązki reprezentacyjne.”

Agnieszka Szymkiewicz
szymkiewicz@swidnica24.pl

 

 • henryk

  Za dużo powiedziane,że jakoby SLD o mandaty starało się wspólnie z komitetem Beaty Moskal Słaniewskiej,bo po prostu przemyciła ich pod kiecką własnego komitetu.

 • Piotrek 58-100

  Ale towarzystwo. Biedroń, Czarzasty, a w domu Medyk.
  Jeśli kogoś bierze na wymioty to bardzo proszę się nie krępować. Świdnica rozkopana za pożyczone pieniądze, a pani prezydent bryluje z towarzystwem o dziwnym pochodzeniu i jeszcze dziwniejszym spojrzeniu na przyszłość. BMS wygrała wybory bo nie miała konkurenta, jednak zastanawiam się czy mieszkańcy muszą znosić takie upokorzenia przez całą kadencję czy jednak można legalnie próbować zmienić prezydenta mista.

  • medyk

   Ktoś coś do mnie?

 • Wynalazca Diodak

  Bawi się nasza prezydentka, bawi….widać, ze nie dorosła do bycia prezydentem miasta, te zdjęcia wrzucane później na facebooka, jak zakompleksiona modelka, czy poprzedni prezydent tez tak ogłupiał ludzi? niewyobrażalne !!!
  Czarzastego lubiłem słuchać, ale od czasu jak wypowiada o wiele większe głupoty niż Petru ze Schetyną bo musi się jakoś przebić w mediach to stracił mój szacunek, zresztą jego “autorytety” uznały, ze z tratwy SLD nie mają szans trafić ani do Sejmu ani do PE i udały się do PO (Belka, Miller, Cimoszewicz), moze go to boli, nie wiem.

 • Doktor Alban

  WIELKA TRÓJKA W JAŁCIE …prawie