Strona główna 0_Slider Prosiły o pomoc, bo chciały okraść

Prosiły o pomoc, bo chciały okraść

0

Przysługa dla dwóch nieznanych kobiet kosztowała 81-latkę utratę wszystkich oszczędności. Świdniczanka zgodziła się pomóc nieznajomym, które prosiły o kartkę, by zostawić wiadomość dla znajomego.

Zdjęcie ilustracyjne

Dwie kobiety w wieku około 50 lat zapukały wczoraj, 31 stycznia do mieszkania seniorki na Osiedlu Młodych. – Poprosiły o kartkę, bo rzekomo nie miały na czym zostawić wiadomości dla znajomego, którego nie zastały w domu – mówi Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. Starsza pani  z życzliwości podała kartkę i wpuściła oszustki do domu. Kobiety szukały różnych wybiegów, by przedłużyć czas. M.in. prosiły o wodę. Udało im się tak zagadać emerytkę, że ta dopiero po ich wyjściu zauważyła, że nie ma oszczędności. Straciła 3 tysiące złotych. Policja wszczęła poszukiwania złodziejek.

Oszuści szukają najróżniejszych sposobów, by uśpić czujność starszych, samotnych osób. – Zalecamy stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec nieznajomych – lepiej wyglądać na człowieka podejrzliwego niż stracić dorobek życia – podpowiada Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu.

/asz/

Poprzedni artykułSpuścili paliwo z baków
Następny artykułOd dzisiaj nowe godziny urzędowania w UG Świdnica