Strona główna 112 Problemy z nietrzeźwymi

Problemy z nietrzeźwymi

0

147 razy w ubiegłym tygodniu interweniowali świdniccy strażnicy miejscy. W zestawieniu wybrali najważniejsze działania. Tym razem wszystkie dotyczyły osób nietrzeźwych.

01.02.2019r.o godz.11:25 dyspozytor MPK zgłosił do Straży Miejskiej, że nietrzeźwy mężczyzna nie chce opuścić autobusu, który skończył kurs. Nietrzeźwego patrol przewiózł do Policyjnej Izby Zatrzymań. Dla mężczyzny okazał się to drogi przejazd, gdyż do kary za jazdę bez biletu doszedł mandat za jego naganne zachowanie.

01.02.2019r. o godz. 19:30 dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie, że na holu dworca PKP leży mężczyzna i wymiotuje. Interweniujący funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził, że zdrowiu mężczyzny nic nie zagraża, a dolegliwości żołądkowe były spowodowane spożyciem dużej ilości alkoholu. Nietrzeźwy został umieszczony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Gdy wytrzeźwiał za swój wybryk otrzymał mandat.

01.02.2019r.o godz.22:46 operator monitoringu Straży Miejskiej zauważył 4 osoby spożywające piwo w Zaułku Kupieckim. Skierowany w to miejsce patrol pouczył trzy osoby za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Czwarty uczestnik zajścia został ukarany mandatem karnym, gdyż nie było to jego pierwsze spotkanie ze strażnikami w takich okolicznościach.

03.02.2019r. o godz.00:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu spoczynku nocnego mieszkańcom schroniska „ Brata Alberta” przez mężczyznę, mieszkańca schroniska, który ze względu na upojenie alkoholowe nie został w puszczony do środka. Interweniujący strażnicy umieścili awanturnika w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W związku, że było to już kolejne tego rodzaju wykroczenie, mężczyzna za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

03.02.2019r.o godz. 18:10 mieszkaniec zgłosił, że na środku ulicy Sowińskiego leży mężczyzna. Przybyły na miejsce patrol stwierdził, że znajduje się on w stanie upojenia alkoholowego i jest przemarznięty. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, a do czasu jego przybycia mężczyzna został okryty specjalistycznym kocem zapobiegającym wyziębieniu. Przybyły zespół pogotowia zabrał mężczyznę na SOR szpitala LATAWIEC.

/Źródło Straż Miejska w Świdnicy/