Strona główna 112 Noga z gazu! 8 kolizji w poniedziałek, kolejne we wtorek

Noga z gazu! 8 kolizji w poniedziałek, kolejne we wtorek

1

Zimowa aura i śliska nawierzchnia sprzyjają niebezpiecznym zdarzeniom drogowym. Świdnicka policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz zwracanie uwagi na pieszych.

zdjęcie ilustracyjne

Przyczyną wypadków i kolizji, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura, niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialną jazdą stwarzają duże zagrożenie. Tylko wczoraj, 4 lutego doszło na terenie powiatu do 8 kolizji – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Pomimo słonecznej pogody, do kolejnych drogowych zdarzeń doszło także we wtorek. Jedna z kolizji miała miejsce około godziny 12.00 na placu św. Małgorzaty. Niegroźnie zderzyły się tam dwa auta osobowe – jednym z nich był samochód nauki jazdy. Stąd ponowny apel policji o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i natężenia ruchu na drogach.

Szczególną ostrożność zachowajmy również w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWywiady ze świadkami historii. Projekt „30 Years After the Fall of the Iron Curtain”
Następny artykułMaraton Planety Singli w Cinema3D [KONKURS]