Strona główna 0_Slider Nieudany finisz rundy zasadniczej, czas na Częstochowiankę!

Nieudany finisz rundy zasadniczej, czas na Częstochowiankę!

0

To z pewnością nie był udany koniec rundy zasadniczej dla zawodniczek Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica. Po ubiegłotygodniowej porażce 0:3 z niżej notowanym Amberem Kalisz, tym razem nasze dziewczyny nie sprostały na wyjeździe Sobieskiemu Oława.

Od samego początku było wiadomo, że w Oławie łatwo nie będzie. Plasujący się tuż za nami beniaminek grupy trzeciej II ligi miał „nóż na gardle”. Oławianki potrzebowały zwycięstwa, by być pewnymi pierwszej ósemki w tabeli, awansu do fazy play-off i tym samym utrzymania w rozgrywkach. Biało-zielone tez miały o co grać, bo jakiekolwiek punkty na terenie przeciwniczek mogły dać awans na szóstą pozycję na zakończenie rundy zasadniczej. To wszystko zapowiadało ciekawą konfrontację. Niestety już od pierwszych minut powody do zadowolenia mogli mieć tylko fani miejscowej drużyny. Gospodynie były lepsze i pewnie wygrały w trzech setach (25:17, 25:20, 25:20), rewanżując się tym samym za jesienną porażkę w Świdnicy w stosunku 0:3. Zwyciężczynie meczu dopięły swego, zapewniając sobie już w sobotę utrzymanie na poziomie II ligi.

Teraz czas na fazę play-off o awans do wyższej klasy rozgrywkowej i fazę play-out, której stawką będzie utrzymanie w II lidze. Pierwsza ósemka na zakończenie rundy zasadniczej zagra w fazie play-off, a to oznacza dla nich również zachowanie ligowego bytu. Siatkarkom Polonii Świdnica (7. miejsce) przyjdzie powalczyć z wicemistrzyniami – drużyną Częstochowianki Częstochowa. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze spotkania (16 i 17 lutego) odbędą się na terenie przeciwniczek. Trzecia konfrontacja będzie miała miejsce 2 marca w Świdnicy. Jeśli wciąż nie wyłoniony zostanie triumfator, to już kolejnego dnia (3 marca) w hali na Zawiszowie rozegrany zostanie kolejny bój. Ewentualny piąty mecz zaplanowano na 6 marca.