Strona główna Wydarzenia Nie ma chętnych do uprzątnięcia gałęzi

Nie ma chętnych do uprzątnięcia gałęzi

0

Na początku 2018 roku zostały przycięte krzewy mirabelek, rosnących przy trasie ze Świdnicy do Strzegomia. Tworzące swoisty ekran ochronny krzewy przechodzą korektę co kilka lat. Znacznej części gałęzi nie udało się posprzątać do dzisiaj i nie zapowiada się, by szybko miały zniknąć.

Po przycince gałęzie zostały natychmiast uprzątnięte z odcinka drogi wojewódzkiej nr 374, od zjazdu na Wałbrzych do Strzegomia. Nie posprzątano natomiast przy drodze nr 382 między Stanowicami a krzyżówką. – Niestety wykonawca, po wykonaniu części zleconych prac, odstąpił od kontynuowania robót, rezygnując tym samym z realizacji całej umowy. DSDiK rozwiązało umowę z nierzetelnym przedsiębiorcą – wyjaśniał w lipcu 2018 oku przedstawiciel Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. DSDiK ogłosiło konkurs.

 – 29.08.2018 r. zlecono wykonanie przedmiotowych prac kolejnemu wybranemu wykonawcy w terminie do 30.09.2018 r. Ten w dniu 30 września 2018 r. złożył rezygnację z wykonania umowy, swoje odstępstwo od warunków wykonania umowy uzasadnił błędnym wyliczeniem kosztów związanych z wykonaniem prac (zaniżona wartość). Za odstąpienie od wykonania przedmiotowej umowy obciążyliśmy wykonawcę karą finansową – informuje dyrektor DSDiK Leszek Loch. – Prowadzone w ostatnim okresie poszukiwania skutecznego Wykonawcy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Do rozwiązania przedmiotowego problemu powrócimy w pierwszej połowie roku bieżącego.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 

Poprzedni artykułGminna wyprawka dla noworodka, 1000 złotych na każdego bliźniaka
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Trybunalska