Strona główna 112 Napadł z nożem na kobietę

Napadł z nożem na kobietę

0

Na trzy miesiące trafił do aresztu 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który w biały dzień, na jednej z ulic w Jaworze, próbował obrabować bezbronną kobietę.

Mężczyzna trzymając w ręku nóż skierowany w stronę 31-letniej kobiety zażądał od niej wydania 300 złotych. Pokrzywdzona zachowała jednak zimną krew skutecznie wytrącając napastnikowi nóż z ręki zmuszając go swoją postawą do ucieczki – mówi Łukasz Kubiś z jaworskiej policji.

Sprawca napadu niedługo cieszył się wolnością. Dzięki precyzyjnym informacjom na temat jego wyglądu już po kilku chwilach został namierzony przez jaworskich policjantów. – Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który nie krył zaskoczenia tak szybką akcją mundurowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty usiłowania dokonania napadu rabunkowego z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz gróźb pozbawienia życia – dodaje Kubiś.

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi za kratkami. Za popełnione czyny grozi mu kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

/KPP Jawor, opr. mn/

Poprzedni artykułPicie pod chmurką surowo wzbronione. 600 interwencji i 219 mandatów w 2018 roku
Następny artykułNocny pożar auta