Strona główna 0_Slider Lider na kolanach, fantastyczny triumf świdnickich koszykarzy!

Lider na kolanach, fantastyczny triumf świdnickich koszykarzy! [FOTO]

0

Co to był za mecz – tak w najlepszym skrócie mecz podsumowuje Andrzej Słobodzian z IgnerHome Polonii Świdnica. Nasza ekipa po znakomitym występie pokonała przed własną publicznością lidera tabeli III ligi – HES Basketball Wrocław 110:104!

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. Świdniczanie w pierwszej kwarcie zdobyli aż 42 punkty. Później goście rzucili się w pogoń, wyszli nawet na prowadzenie, lecz końcówka należała do podopiecznych Pawła Domaradzkiego. Poloniści na finiszu zwyciężyli 110:104, pokazując że na własnym parkiecie i przy wsparciu swoich kibiców są niezwykle groźni. W sezonie 2018/2019 przegraliśmy tylko raz, ulegając wiceliderowi – WKK Wrocław. Warto zauważyć, że to dopiero trzecia porażka w tym sezonie zespołu HES Basketball Wrocław, który w swoim dorobku ma ponadto 17 wygranych. Nasi koszykarze wciąż liczą się w walce o awans do baraży o II ligę, zajmując obecnie piątą lokatę.

W tym meczu było wszystko… 42 punkty Polonii w pierwszej kwarcie, pogoń lidera i wyjście na jednopunktowe prowadzenie, emocjonująca końcówka, wsady i wynik jak w NBA mimo dobrej obrony obu ekip. Zaryzykujemy stwierdzenie, że był to najlepszy mecz w całym sezonie III ligi  koszykówki. Dziękujemy jak zwykle wspaniałym kibicom i drużynie HES za stworzenie tego rewelacyjnego widowiska! – zgodnie oceniają przedstawiciele IgnerHome Polonii Świdnica.

IgnerHome Polonia Świdnica – HES Basketball Wrocław 110:104

Polonia: Makarczuk 28, Szymański 23, Krzymiński 22, Chodor 15, Kaczmarczyk 6, Otręba 4, Sieńko 4, Kłyż 2, Okraszewski 2, Ozga 2, Słobodzian 2.

/FOTO: Jarosław Moczulski/

Poprzedni artykułFaworyci do Oscarów 2019. Które filmy otrzymały najwięcej nominacji? [KONKURS CINEMA3D]