3,7 mln złotych pochłonęła rozbudowa świdnickiej Szkoły Podstawowej nr 1. Dzięki przedłużeniu zachodniego skrzydła budynku, powstało 6 nowych klas, które pomieszczą 150 uczniów. W poniedziałek oficjalnie otwarto nowy „moduł”.
Zakończona właśnie rozbudowa to właściwie kolejny etap prac związanych z powiększaniem świdnickiej „Jedynki”. Poprzednio, w styczniu 2016 roku, placówka wzbogaciła się o sekcję mieszczącą dwie klasy do nauczania wczesnoszkolnego i dwie dodatkowe świetlice dla klas I-III. Już wtedy mówiło się o planach dalszej rozbudowy szkoły, co okazało się konieczne wraz z wejściem w życie zmian w systemie edukacji, związanych z przywróceniem ośmioklasowych szkół podstawowych oraz likwidacją gimnazjów.
Przetarg na wykonanie II etapu rozbudowy ogłoszono w listopadzie 2017 roku. Zamówienie trzeba było jednak unieważnić i rozpocząć od nowa, bowiem zainteresowani realizacją inwestycji wykonawcy złożyli oferty opiewające na kwoty zdecydowanie wyższe niż środki zarezerwowane w miejskim budżecie. Dopiero w powtórzonym przetargu udało się wyłonić firmę, której powierzono wykonanie prac. Za około 3,7 mln złotych zajął się nimi Zakład Ogólnobudowlany Tadeusz Broński.
W ramach rozbudowy powstało 6 nowych klas lekcyjnych wraz z zapleczami. Każda z nich przeznaczona jest do nauki dla 25 uczniów. Powstały także gabinety dla psychologa i logopedy oraz nowy węzeł sanitarny.
Michał Nadolski
[email protected]
fot. Dariusz Nowaczyński

![Najlepsi z najlepszych. Świdniccy prymusi nagrodzeni! [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nagrody-Primus-Inter-Pares-Swidnica-26-06-2026-0-238x178.jpg)

![Wakacje czas zacząć! Blisko 4 tysiące uczniów świdnickich podstawówek zakończyło rok szkolny [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swidnica-zakonczenie-roku-szkolnego-SP4-2026.06.26-47-238x178.jpg)






