Strona główna 0_Slider Imponujący dźwięk organów zachwycił uczniów z Roztoki

Imponujący dźwięk organów zachwycił uczniów z Roztoki

0

W środowe przedpołudnie grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Roztoce po raz pierwszy odwiedziła Kościół Pokoju w Świdnicy, by z bliska zobaczyć organy Schlaga, a także posłuchać muzyki specjalnie zaaranżowanej na ten instrument przez Zuzannę Bator.


Młodzież wysłuchała koncertu w wykonaniu duetu organistów Zuzanny i Macieja Batorów. Na program koncertu złożyła się muzyka Stanisława Moniuszki w wersji na cztery ręce i cztery nogi, była to autorska transkrypcja fragmentu z mszy des Dur kompozytora.

Zuzanna Bator w ramach stypendium ministra kultury w roku 2019 tworzy transkrypcje muzyki symfonicznej polskich i zagranicznych kompozytorów. Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki jest to między innymi twórczość tego wybitnego polskiego kompozytora.  Uczniowie mogli sami dotknąć instrumentu, a także zajrzeć do wnętrza organów pod czujnym okiem organisty i kantora Kościoła Pokoju Macieja Batora. Dzieci zachwyciły się przede wszystkim najniższymi dźwiękami organów, które przypominały im dźwięk helikoptera, statku wpływającego do portu oraz gwizdka pociągu.

Dzisiejszy koncert był drugim z serii dziewięciu koncertów dla zorganizowanych grup szkolnych, które świdnicka organistka wykona w tym roku  w ramach stypendium.

Nie wszystkie terminy zostały zarezerwowane. Zainteresowanych udziałem w koncercie Zuzanna Bator zaprasza do kontaktu. Tel. 697963344.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNasze zwierzaki. Lekarz radzi: Jak radzić sobie z kleszczami?
Następny artykułŚwidnicki szpital w pilotażowym programie sieci onkologicznej