Strona główna Wydarzenia Żarów Gmina Żarów szykuje się do kolejnych inwestycji

Gmina Żarów szykuje się do kolejnych inwestycji

0

Podczas tradycyjnego spotkania noworocznego burmistrz Żarowa zdradził plany inwestycyjne samorządu na 2019 rok. Spotkanie było także okazją do rozstrzygnięcia konkursu „Sportowe Indywidualności gminy Żarów”.

Wśród zadań na ten rok znalazły się: realizacja kolejnych etapów budowy kanalizacji w Mrowinach oraz budowy kanalizacji w Kalnie i Żarowie, rozbudowa świetlicy wiejskiej w Wierzbnej, przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Łażanach, kontynuacja remontów budynków mieszkalnych w ramach programu rewitalizacji, budowa wiaduktu nad torami, szatni sportowej, trybun oraz bieżni, zagospodarowanie terenów przy Urzędzie Miejskim i OSP Żarów wraz z ulicą Sportową, budowa drogi wraz z infrastrukturą przy ul. Rzemieślniczej w Żarowie, uzbrojenie terenów inwestycyjnych, zakup samochodu dla OSP Imbramowice, zagospodarowanie centrum miasta i powstanie ścieżki historycznej, budowa nowego przejścia podziemnego wraz z peronem, dotacje na zabytki, dofinansowanie do wymiany pieca, monitoring na wsi. – To jedne z ważniejszych zadań inwestycyjnych, które planuje się zrealizować w 2019 roku. Niektóre z nich będą kontynuowane, a jeszcze inne, z uwagi na potężne nakłady finansowe oraz liczne przygotowania, uzgodnienia i konsultacje, realizowane również w późniejszym czasie – wyjaśnia Magdalena Pawlik z żarowskiego magistratu.

Podczas zorganizowanego 24 stycznia spotkania, burmistrz Żarowa odniósł się także do działań, które udało się zrealizować w roku 2018. – To był rekordowy rok pod względem realizacji inwestycji. Począwszy od wyremontowanych dróg, chodników, wykonanych kanalizacji wodno-ściekowych na wsiach, po budowę nowych obiektów sportowo-rekreacyjnych, zrewitalizowanych budynków mieszkalnych, ścieżek rowerowych, świetlic wiejskich i zapleczy Ochotniczych Straży Pożarnych. Staraliśmy się wykorzystać każdą możliwość pozyskania dodatkowych środków zewnętrznych, czego efektem są przeprowadzone zadania, które zmieniły wizerunek naszej gminy. Zorganizowaliśmy także wiele imprez kulturalnych i uroczystości oraz wyjątkowych jubileuszy. Dzięki stabilnej sytuacji finansowej nasza gmina mogła rozwijać się w każdej dziedzinie. Od poprawy infrastruktury drogowej, bezpieczeństwa mieszkańców, jak również podniesienia standardów opieki zdrowotnej czy szkolnictwa – mówił burmistrz Leszek Michalak.

Podczas styczniowego spotkania rozstrzygnięto także konkurs na „Sportowe Indywidualności gminy Żarów”. Burmistrz uhonorował najlepszych sportowców, a Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przyznał nagrodę specjalną oraz tytuł „Przyjaciela Roku” firmie Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułBędzie Dom Złotego Wieku?
Następny artykułBędzie się działo! Znamy pełną obsadę Memoriału Grzegorza Solarza [FOTO]