Strona główna 0_Slider Giełda minerałów i biżuterii w Galerii Świdnickiej

Giełda minerałów i biżuterii w Galerii Świdnickiej

0

Już po raz szósty Galeria Świdnicka zaprasza na Giełdę minerałów i biżuterii z kamieni szlachetnych. Kwiaty ziemi, bo tak przez miłośników gemmologii nazywane są minerały, będzie można zobaczyć  tuż przed Walentynkami, w dniach 8 i 9 lutego, w godzinach otwarcia świdnickiego centrum handlowego.

Wystawcy zaprezentują minerały Dolnego Śląska w tym – ametysty, kalcyty, kwarce, jaspisy oraz ciekawe agaty z Krainy Wygasłych Wulkanów. Nie zabraknie także pięknych muszli morskich, koralowców oraz skamieniałych amonitów. Tegoroczną niespodzianką będą wyroby z alabastru z Egiptu i drzewa hebanowego z Tanzanii. Urokiem oczarują również kolorowe czaroity z Rosji, geody ametystowe z Brazylii czy też piryty z Peru. Dzięki wystawcom będzie można poznać kamień pasujący do własnego znaku zodiaku i dowiedzieć się, który przynosi szczęście czy też bogactwo. Podczas giełdy będzie można również zgłębić wiedzę na temat znanej od wieków leczniczej mocy kamieni.

Wydarzenie ma stanowić także przyjemny akcent przed zbliżającymi się Walentynkami. Podczas kiermaszu bowiem możliwe będzie zakupienie niepowtarzalnej, tworzonej przez wystawców i charakteryzującej się bogatym wzornictwem biżuterii z kamieni np. szmaragdów, rubinów czy też szafirów. Wśród ozdób znajdziemy również unikalne kompozycje minerałów łączonych z naturalnymi produktami typu – muszla, drewno, konopie czy też len. Dodatkowo w sprzedaży znajdziemy też wyroby z kamienia jak chociażby świeczniki czy wazony.

/oprac. AN/
/Materiały nadesłane/

 

Poprzedni artykułRozgrywki JALPH nabierają tempa
Następny artykułZmiana warty w ekipie Zjednoczonych