Strona główna 0_Slider Dwie odmienne połowy meczu świdnickich piłkarzy

Dwie odmienne połowy meczu świdnickich piłkarzy [FOTO]

0

Po wysokim zwycięstwie z liderem klasy A – Dabro-Bau Makowice, piłkarze pierwszej drużyny Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica rozegrali drugi test-mecz w zimowym okresie przygotowawczym. Biało-zieloni zmierzyli się z młodymi zawodnikami Miedzi Legnica, którzy wiosną grać będą w Makroregionalnej Lidze Juniorów.

Legniczanie dobrze weszli w ten mecz i wykorzystując nasze złe ustawienie w środku pola, wyprowadzili kontrę i objęli prowadzenie 1:0. Goście grali agresywnie i szybko starali się przejmować futbolówkę. Podopieczni Rafała Markowskiego więcej starali się grać piłką, dochodzić do sytuacji bramkowych, lecz brakowało tego ostatniego podania lub wykończenia wypracowanych akcji. Zamiast tego nadzialiśmy się jeszcze na dwie akcje wyprowadzone przez zespół Miedzi złożony w większości z graczy z rocznika 2000. Do przerwy przegrywaliśmy zatem 0:3.

Po zmianie stron na boisku oglądaliśmy już zupełnie inny świdnicki zespół. Podkręciliśmy tempo, zaczęliśmy w końcu wykorzystywać swoje szanse, a do tego i rywale nie wytrzymali szaleńczego tempa, jakie narzucili w pierwszej połowie spotkania. Już na początku tej połowy dobrze z obrońcą, a następnie bramkarzem poradził sobie Alefe Lima Santos. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później główką zamknął dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska i było już 2:3. Ostatecznie do remisu doprowadził testowany w świdnickim zespole zawodnik i skończyło się rezultatem 3:3. Dziś z powodu lekkich urazów i przeziębień, świdnicki szkoleniowiec miał do dyspozycji 16 piłkarzy.

Jesteśmy w trakcie okresu przygotowawczego, a w tym tygodniu był to już drugi mecz kontrolny. Widać było, że zawodnicy mają nieco „ciężkie” nogi, do tego próbowaliśmy wielu wariantów gry, a swoją szansę dostało też sporo młodych zawodników. Na placu boju obserwowaliśmy kilku juniorów, a nawet juniorów młodszych (roczniki 2001-2003). Pierwsza połowa była z naszej strony trochę przespana, daliśmy się zaskoczyć szybko grającym rywalom i przez długi czas nie byliśmy w stanie się obudzić. Druga część gry była już zupełnie inna i należała do naszej drużyny – ocenia trener Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica, Rafał Markowski.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Miedź Legnica 3:3 (0:3)

Polonia-Stal: B. Kot, Florian, Sowa, Makówka, Ł. Kot, Białasik, Szuba, Myrta, Sikora, zawodnik testowany, Lima Santos oraz Koziarz, Filipczak, Salamon, Stachurski, Ciuba.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/