Strona główna 0_Slider Darmowe porady dla ofiar przestępstw

Darmowe porady dla ofiar przestępstw

0

W przyszłym tygodniu w świdnickich sądach i prokuraturach będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Propozycja dotyczy osób, które są ofiarami przestępstw.

Od 18 lutego do 24 lutego 2019 roku potrwa Tydzień Pomocy Osobom Przestępstw.  W tym czasie pokrzywdzeni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawnika. – Celem tej corocznej ogólnopolskiej akcji jest udzielania niezbędnych informacji osobom pokrzywdzonym w zakresie przysługujących im uprawnień jako ofiarom przestępstw w Polsce, wyznaczeniu kierunków niezbędnych dla poprawy ich położenia, a także służyć podnoszeniu poziomu wiedzy i uwrażliwianiu społeczeństwa oraz przedstawicieli organów i instytucji publicznych w tej kwestii – tłumaczy Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

W ramach akcji prokuratorzy z okręgu świdnickiego w dniach od 18 lutego do 24 lutego 2019 roku, udzielać będą zainteresowanym osobom informacji i pomocy prawnej w godzinach urzędowania. Pomoc będzie można uzyskać w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy przy ul. 1 Maja 21, a także w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy przy ul. Zamkowej 2.

Dyżur prawnika w Sądzie Okręgowym w Świdnicy odbędzie się w dniach od 18 lutego do 22 lutego 2019 roku, w bibliotece sądu (wejście przez sekretariat prezesa – pok. A-113), w godzinach od 10.00 do 13.00.

W ramach obchodów Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Sądzie Rejonowym w Świdnicy w dniach 18 – 22 lutego 2019r., w godz. 9.00-15.00, w budynku przy ul. Okulickiego 2-4 (III piętro), zostały zorganizowane dyżury kuratorów zawodowych Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich oraz Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Karnych, u których osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad.

Idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, zrodziła się w 2000 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości. „Tydzień Pomocy” związany jest też z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

/mn/

Poprzedni artykułStrzegomianka z wyróżnieniem w konkursie na projekt statuetki Biegu Tropem Wilczym
Następny artykułŻarów: Zamkowa w remoncie