Strona główna Sport Inne Cenny, wyjazdowy triumf w Złotoryi

Cenny, wyjazdowy triumf w Złotoryi

0

Skromnym, jednopunktowym, ale co ważne zwycięstwem zakończył się kolejny bój o trzecioligowe punkty koszykarzy IgnerHome Polonii Świdnica. Nasi zawodnicy pokonali na wyjeździe przedostatni w tabeli UKS Rio Team Złotoryja i wciąż liczą się w walce o czołową trójkę na zakończenie sezonu.

Po bardzo trudnym spotkaniu wygrywamy w Złotoryi 82:81. Mecz od początku nam nie „leżał” i mieliśmy kłopoty z uporządkowaniem gry, zarówno w obronie, jak i w ataku. Ten teren był dla nas zawsze trudny, dlatego mimo wielu zastrzeżeń do własnej gry cieszymy się z ważnego zwycięstwa – oceniają koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica.

Świdniczanie rozpoczęli źle, bo od przegranej pierwszej kwarty w wymiarze 22:32. Do przerwy zmniejszyliśmy nieco straty, a gospodarze udawali się do szatni prowadząc już tylko różnicą 4 „oczek – 45:41. Losy pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kwarcie. Biało-zieloni wygrali tą ćwiartkę 24:17, a cały mecz 82:81.

Zespół IgnerHome Polonii Świdnica z 13 zwycięstwami i 7 porażkami plasuje się obecnie na 5. miejscu w tabeli III ligi. Prowadzi HES Basketball Wrocław (18-3).

UKS Rio Team Złotoryja – IgnerHome Polonia Świdnica 81:82 (32:22, 13:19, 19:17, 17:24)

Polonia: Sieńko 18, Otręba 16, Kaczmarczyk 8, Makarczuk 8, Kaczuga 7, Krzymiński 7, Chodor 5, Szymański 5, Słobodzian 4, Okraszewski 2, Ozga 2, Kłyż