Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica 10 lat Klubu Miłośników Tradycji Wiejskiej w Lutomi

10 lat Klubu Miłośników Tradycji Wiejskiej w Lutomi

0

Mają za sobą ponad 400 spotkań, podczas których rozwijali  zamiłowania i promowali tradycje regionu. Mają nawet swój własny hymn i kronikę. Klub Miłośników Tradycji Wiejskiej w Lutomi 23 lutego świętował 10-lecie swojej działalności.

Bogatą historię Klubu zaproszonym gościom relacjonowali wspólnie Lucyna Urbańska i Roman Mika, prezentując na filmach i fotografiach 10 lat działalności. Klub został założony 14 lutego 2009 r. Zrzesza 23 osoby, w tym 5 panów.  – Klub powstał z myślą o wszystkich, niezależnie od wieku, a jego głównym celem jest wspomaganie i rozwój społeczności lokalnej, kultywowanie działań, które wiążą się z tradycją wiejską, aby zachować ją dla kolejnych pokoleń. Jesteśmy razem, bo jest z kim porozmawiać, mamy co robić i jesteśmy na dobre i złe. Traktujemy się jak rodzina – podkreślali członkowie Klubu Miłośników Tradycji Wiejskiej w Lutomi.

W bogatej i różnorodnej działalności klubu znalazło się ponad 400 spotkań, tych cyklicznych tj. wspólne kolędowanie, jarmarki wielkanocne, noce świętojańskie, święto chleba, pierogów, dyni, pieczonego ziemniaka, jak również tych całkiem nowych. Członkowie klubu zwiedzają Polskę, uczestnicząc w wycieczkach i pielgrzymkach, ale nie są im obce zagraniczne wyjazdy np. do Pragi, czy Drezna. Współpracują z młodzieżą szkolną oraz z podopiecznymi z Domu Opieki Społecznej w Bielawie. Biorą udział w różnych inicjatywach na rzecz osób poszkodowanych. Do legendy  przeszły ich wspaniałe biesiadne spotkania i bale karnawałowe, często w stylu ”retro”.

Za aktywność i promowanie życia na emeryturze dziękowała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz z przewodniczącą Rady Gminy Świdnica Reginą Adamską.

Jak przystało na jubileusz, życzenia płynęły od wielu zaprzyjaźnionych organizacji i instytucji, z którymi na co dzień współpracuje Klub Miłośników Tradycji Wiejskiej.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac Grunwaldzki
Następny artykułNa sto dni przed maturą. Bal świdnickiego Banacha [FOTO]