Strona główna Wydarzenia Strzegom Zabytkowy budynek w kompleksie pałacowym zmodernizowany

Zabytkowy budynek w kompleksie pałacowym zmodernizowany

0

Dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dawny budynek mieszkalny w kompleksie pałacowo-parkowym Morawa w gminie Strzegom został zmodernizowany i będzie pełnił nowe funkcje.

Fot. Pałac Morawa

Realizacja inwestycji możliwa była w ramach zadania pn. „Przebudowa zabytkowego budynku mieszkalnego w zespole pałacowym w Morawie z adaptacją piwnic na funkcje ekspozycyjne”. Projekt dofinansowany jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu”.

W zabytkowym budynku powstały dwa mieszkania na wynajem, a w piwnicach powstały sale ekspozycyjne. Będą tu również prowadzone warsztaty ceramiczne.

Fot. Pałac Morawa

– W wyremontowanym budynku będziemy organizować warsztaty ceramiczne, zarówno dla dzieci i młodzieży jak i seniorów. Ale także wystawy czy wernisaże. Planujemy również organizację warsztatów kulinarnych w oparciu o produkty lokalne, chociażby z wykorzystaniem czosnku niedźwiedziego. Zapraszam wszystkich do współpracy, pragniemy, aby ten obiekt tętnił życiem – zachęca Marzena Muszyńska – Szwegler, prezes Pałac Morawa sp. z o.o. .

/opr. red./

 

Poprzedni artykułOstatni budynek na placu Pokoju odzyska blask!
Następny artykułZ kamienicy posypał się tynk. Trwa zabezpieczanie elewacji