Strona główna 0_Slider Za co kochacie swoich dziadków?

Za co kochacie swoich dziadków? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Są najlepszymi osobami na świecie. Poświęcają nam każdą wolną chwilę. Nie szczędzą swojej cierpliwości i miłości. Chętnie dzielą się zdobytym doświadczeniem i jakże cenną wiedzą. Są także prawdziwą skarbnicą wspomnień rodzinnych. Wkrótce – 21 i 22 stycznia będą też obchodzić swoje święto. Z tej okazji, wspólnie z moidziadkowie.pl, przygotowaliśmy dla Was konkurs ze wspaniałymi upominkami dla naszych babć i dziadków. Kto wygrał nagrody?

W konkursie można było zdobyć dwa wyjątkowe albumy – „Opowiedz mi babciu” i „Opowiedz mi dziadku” – zilustrowane zdjęciami z minionego stulecia w Polsce. Książki prezentują piękną ideę gromadzenia i pielęgnowania wspomnień rodzinnych. Są idealnym pomysłem na prezent mi.in. z okazji Dnia Babci i Dziadka. To także świetna propozycja wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny, ponieważ zawierają dużo miejsca na rodzinne zdjęcia, wycinki i własnoręczne rysunki i opisy. Są bezcenną pamiątką dla dzieci, która z pewnością pomoże im w kształtowaniu własnej tożsamości. Albumy są nietypowe ze względu na to, że ich współautorem za każdym razem jest konkretnie wybrana babcia, czy dziadek, a ich intymna – rodzinna lektura możliwa jest dopiero po wypełnieniu stron (napisaniu książki) przez dziadków.

Do wygrania była także gra planszowa „Jak to wtedy było?”, przeznaczona dla całych rodzin. Można stać się ona doskonałym pretekstem do wspólnego spędzania czasu bez użycia telefonów komórkowych, tabletów czy komputerów oraz do odkrywania opowieści z życia rodzinnego, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy! „Jak to wtedy było?” to planszówka, w której babcia, dziadek, matka, ojciec, ale także dzieci i znajomi w przyjaznej atmosferze odkrywają i dzielą się rodzinnymi wspomnieniami. Zawiera karty z fotografiami retro, które w zabawny sposób, na zasadzie skojarzeń zachęcają do opowieści.

Rozwiązanie konkursu!

By wygrać te wyjątkowe albumy, a także grę planszową należało w kilku zdaniach napisać – za co najbardziej cenisz i kochasz swoją babcię lub swojego dziadka? W Waszych odpowiedziach nie brakowało szczerości, poczucia humoru, a także kreatywności. Choć mogliśmy nagrodzić sześć z nich, dziękujemy za wszystkie wspomnienia związane z ukochanymi – babcią i dziadkiem. Laureatami konkursu zostali – Patrycja Czernik, Przemysław Kużdżał, Wiktoria Wikieł, Kamila Zelek, Ewa Karkoszka oraz Edyta Konsek. Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów na portalu Świdnica24.

Za co kochają i cenią swoich dziadków nagrodzeni Czytelnicy? Odpowiedzi można przeczytać poniżej. 

Patrycja Czernik:
Kocham swoją babcię za to, że gdy mam problem zawsze mi pomoże. Uwielbiam słuchać jej barwnych historii, które zaszczepiają we mnie chęć spojrzenia inaczej na dane aspekty rzeczywistości. Kiedy byłam młodsza, siadałyśmy razem na ławce na ganku z filiżanką ciepłego kakao i wsłuchiwałyśmy się w odgłosy zwierząt. To ona nauczyła mnie żyć w zgodzie z naturą. Kocham ją najmocniej na świecie!

Przemysław Kużdżał:
Bo często przyjeżdża do nas,
bo przynosi nam
pestki z dyni i winogrona.
Bo bierze nas na kolana
albo na … ptysie.
I nigdy nie dręczy nas pytaniami:
– dlaczego bazgrzemy w zeszycie,
– dlaczego drzemy spodnie,
– czemu jesteśmy tacy nieznośni
albo zanadto spokojni
– dlaczego gubimy guziki,
piórniki oraz czapki,
– dlaczego nie jemy szpinaku,
– dlaczego psujemy zabawki?…
Babcia nie pyta nas o to.
I za to, że taka jest właśnie,
uśmiechamy się do niej –
najweselej, najjaśniej.”

Wiktoria Wikieł:

Jeśli chodzi o moją babcię, to nie jest ona taką typowa babcią – jak z filmów czy opowiadań innych. Uważam, że jest ona wyjątkowa i niespotykana. Nigdy mnie nie rozpieszczała, a wręcz przeciwnie, pokazywała mi jak wygląda prawdziwy świat bez tej całej otoczki, którą zawsze rodzice stwarzają, aby chronić swoje dzieci. Mówiła jak wygląda prawdziwy świat i jak się w nim odnaleźć, aby wyjść na porządnych ludzi i nie zagubić się w świecie. Dzięki mojej babci nauczyłam się wiele i teraz dzięki niej uważam, że wszystko jestem w stanie przezwyciężyć. Kocham cię babciu.”

Kamila Zelek:

Za co kocham moją babcię i dziadka? Za wszystko!Za ich cenne rady życiowe,za wspólne herbatki i pyszne zupki ,które przynoszą co wtorek bo wiedzą że ja i mój mąż je uwielbiamy:) Dla mnie prawdziwą radością jest to, że mogę dziadków mieć jeszcze wciąż przy sobie. I choć dziadkowie mają problemy ze zdrowiem, wiem, że zawsze mogę na nich liczyć, tak jak oni mogą liczyć na mnie. Kocham ich za to, że są, tak po prostu w każdej sytuacji. I gdy kiedyś ich zabraknie, w moim sercu będą zawsze…

Ewa Karkoszka:

Moją babcię kocham i cenię za to, że mnie rozpieszcza, świetnie gotuję. Zawsze mogę na nią liczyć. Robi najlepsze pierogi pod słońcem. Bardzo ją kocham właśnie za to, że jest ze mną kiedy tylko jej potrzebuję. Natomiast dziadka kocham za to, że ma bardzo żartobliwy sposób bycia oraz zawsze rzuci mi parę grosza:) Oglądamy razem mecze piłki nożnej i mogę z nim porozmawiać o  świecie sportowym. Mam najlepszych dziadków pod słońcem.Każdy może mi ich tylko pozazdrościć.

Edyta Konsek:

„Najbardziej cenię swoją babcię i swojego dziadka za to, że pomagali mi i mojej rodzinie w ciężkich chwilach. Kiedy zmarł mój tata – to oni się nami opiekowali i wychowywali. Dbali o nas na każdym kroku i robili wszystko, żeby niczego nam nie brakowało. Pomogli mojej mamie w znalezieniu lepiej płatnej pracy, co znacznie ułatwiło nam życie. Dzięki nim po raz pierwszy pojechaliśmy na zagraniczne wakacje. Teraz, kiedy jestem mamą i żoną, nadal mnie wspierają i pomagają, za co z całego serca im dziękuję. Są dla mnie jak anioły.”

/red./
/Zdjęcie główne: Dariusz Nowaczyński/

 

 

Poprzedni artykułŚwidnicka twierdza czeka na wizytę wicelidera
Następny artykułDachowanie w Godzieszówku. W aucie dziecko