Strona główna 0_Slider Wywalczyli podwyżki dla pracowników

Wywalczyli podwyżki dla pracowników

1

Jest mniej niż początkowo żądali, ale więcej niż planował pracodawca. Porozumieniem i podwyżkami kończy się spór zbiorowy w Miejskim Ośrodku Pomocy w Świdnicy.

Od wielu lat pracownicy socjalni ze Świdnicy domagali się realnego wzrostu płac, adekwatnego do rosnących wymagań, obciążenia zadaniami i zagrożenia. Ich kolejna prośby spotkały się z odmową. 26 października 2018 roku na wniosek pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Związek Zawodowy “Świdniczanie” wszedł w spór zbiorowy z pracodawcą.

Ustalona przez obecną prezydent Beatę Moskal-Słaniewską jeszcze w poprzedniej kadencji skala rocznej podwyżki na poziomie 5% nie satysfakcjonowała pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. To przy średniej płacy wzrost od kilkudziesięciu do około stu złotych. Pracownicy socjalni wielokrotnie prosili o zdecydowanie wyższe uposażenia. Ostatnie pismo skierowali do prezydenta miasta latem 2018 roku, przed rozpoczęciem prac nad budżetem Świdnicy na rok 2019. Wnosili o podniesienie płacy zasadniczej o 800 złotych. Odpowiedź była negatywna, podwyżki miały pozostać na poziomie 5%.

Dzisiaj związek informuje o zawarciu porozumienia:

„Informujemy, że spór zbiorowy w MOPS został zakończony porozumieniem gwarantującym wzrost płacy zasadniczej od 200 do 400 zł na etat od 1 stycznia 2019 roku. Rozmowy były prowadzone z poszanowaniem interesów stron sporu a kompromis osiągnięty  podczas rokowań możliwy dzięki bardzo dobrze przebiegającym negocjacjom.

Przewodniczący ZZ „Świdniczanie”Jacek Wolszczak,

Wiceprzewodniczący ZZ „Świdniczanie” Paweł Michalski”
Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułZlikwidowali nielegalne kasyno w Strzegomiu