Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Uczniowie z Lutomi znają się na zdrowiu

Uczniowie z Lutomi znają się na zdrowiu

0

900 prac zostało nadesłanych na ogólnopolski konkurs „5 porcji zdrowia w szkole”. Nagrodzone zostały trzy z nich, w tym plakat przygotowany przez uczniów klasy IIa ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. Uczniowie nie tylko zdobyli nagrody rzeczowe dla siebie i szkoły, ale przede wszystkim poszerzyli wiedzę na temat zdrowego żywienia.

Celem ogólnopolskiego programu edukacyjnego pod nazwą „5 porcji zdrowia w szkole” była edukacja dzieci w zakresie prawidłowego odżywiania oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. W ramach programu nauczyciele przeprowadzili z uczniami zajęcia na temat znaczenia warzyw, owoców i soków w prawidłowo zbilansowanej diecie człowieka. Zwieńczeniem programu był konkurs plastyczny polegający na wspólnym przygotowaniu przez uczniów z danej klasy plakatu, przedstawiającego ideę „5 porcji zdrowia” w codziennej diecie dzieci.

Komisja konkursowa spośród ponad 900 nadesłanych prac wybrała i nagrodziła tylko 3. Wśród nich znalazł się plakat przygotowany prze uczniów klasy IIa pod kierunkiem wychowawczyni Anny Szubert. Wszyscy uczniowie z tej klasy otrzymali nagrody rzeczowe oraz uzyskali nagrodę finansową dla szkoły, za którą został zakupiony projektor multimedialny. – Mamy nadzieję, że dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe naszych uczniów zaprocentuje w przyszłości – podkreśla Elżbieta Dolińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułOstatni maluch do przygarnięcia
Następny artykułSamolot „Czerwonego Barona” na skwerze Kaczyńskiego? Miasto pyta mieszkańców