Strona główna Sport Siatkówka Uczennice Ekonomika awansowały do finału dolnośląskiego

Uczennice Ekonomika awansowały do finału dolnośląskiego

0

Za nami finał strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej dziewcząt szkół średnich, który odbył się we wtorek, 22 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. 

Nasze siatkarki w meczu półfinałowym rozgromiły Liceum Ogólnokształcące z Nowej Rudy 2:0 – w setach do 11 i 7, natomiast w ścisłym finale pokonały II Liceum Ogólnokształcące ze Świdnicy również w stosunku 2:0 (25:15, 25:15). Tym samym nasze uczennice po raz ósmy z rzędu awansowały do wielkiego finału dolnośląskiego – opowiada trener zespołu, Wojciech Ząbek.

Wcześniej uczennice SOS (Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego) V Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy przeszły jak burza przez rozgrywki powiatowe, zdobywając mistrzostwo powiatu świdnickiego oraz przez półfinał strefy wałbrzyskiej, w którym pokonały Liceum Ogólnokształcące nr IV z Wałbrzycha. Należy zaznaczyć, że świdniczanki od początku rozgrywek nie straciły jeszcze ani jednego seta, wygrywając wszystkie mecze po 2:0. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny w finale została uznana Daria Liwuś, która wróciła po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Całej drużynie gratulujemy awansu do ścisłego finału dolnośląskiego, który odbędzie się 27 lutego 2019 roku.

Drużyna V LO wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych wystąpiła w składzie – górny rząd od lewej: trener Wojciech Ząbek, Alicja Januś, Magdalena Kania, Barbara Ryba, Dominika Rutowicz, Malwina Bober, dolny rząd od lewej: Daria Liwuś, Paulina Wazner, Julia Sobkowicz, Marta Bocian, Zuzanna Miezgiel, Julia Zwolińska – kapitan drużyny, Angelika Rutowicz. Na zdjęciu brakuje chorej Karoliny Gołębiowskiej oraz Gabrieli Mazur.

Poprzedni artykułZalew skuty lodem. Świdniczanie niepokoją się o ptactwo
Następny artykuł18-latek potrącony na Esperantystów