Strona główna 112 Trwa policyjna akcja „Alkohol i narkotyki” na drogach powiatu

Trwa policyjna akcja „Alkohol i narkotyki” na drogach powiatu

2

Od godziny 6.00 w sobotę do 6.00 w niedzielę świdniccy policjanci prowadzić będą akcję prewencyjną pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Planowane są wzmożone kontrole, celem których będzie zatrzymanie tych kierowców, którzy prowadzą pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków.

Statystyki wypadkowości wskazują, iż wciąż utrzymuje się duża liczba zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Eliminowanie z dróg tego typu uczestników ruchu, a także tych, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków – to jedyne z głównych zadań policjantów z „drogówki” – wyjaśnia Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Działania „Alkohol i narkotyki” mają zatem na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków – dodaje Ząbek. Policjanci z drogówki wykorzystają w działaniach cały dostępny sprzęt służący do ujawniania zabronionych substancji w organizmach kierowców.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Równa – II LO
Następny artykułJak dobierać meble ogrodowe?