Strona główna 0_Slider Świdniczanie nie zawiedli, szeroko otwierając portfele!

Świdniczanie nie zawiedli, szeroko otwierając portfele! [DUŻO ZDJĘĆ]

1

Spore emocje towarzyszyły kolejnej – siódmej już edycji Charytatywnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej. Impreza organizowana przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Football” odbyła się dziś w hali na Zawiszowie. 

Mimo że nie znane są jeszcze szczegółowe wyniki zbiórki, to już wiadomo, że charytatywny turniej zakończy się wielkim powodzeniem. W tym roku pomagaliśmy Mariuszowi Cendrowskiemu, byłemu bokserowi, olimpijczykowi z Sydney, który wskutek nieszczęśliwego wypadku samochodowego jest częściowo sparaliżowany i w chwili obecnej porusza się na wózku inwalidzkim. Uzyskane pieniądze przeznaczone zostaną na jego specjalistyczną rehabilitację. Istnieje duża szansa, że dzięki tej rehabilitacji i jego uporowi odzyska on sprawność w kończynach dolnych. Organizatorzy zaplanowali wesprzeć również Annę Marszałek, chorą na raka 36-letnią świdniczankę, mamę dwójki dzieci.

Na starcie znalazło się wielu były i obecnych polskich piłkarzy, przedstawicieli sztuk walki, czy też dziennikarzy. W sportowej walce zobaczyliśmy cztery zespoły reprezentujące następujące ekipy: Fundacja „Łączy nas Football”, JAKO Team, Solsport Team i Lech Poznań Oldboys. W trakcie zawodów rozegrano ponadto towarzyski mecz pomiędzy Samorządowcami a Fighter Teamem, złożonym z przedstawicieli sztuk walki. Na boisku padł remis, ale tego dnia rezultat wszystkich spotkań był sprawą drugorzędną.

Podczas trwania turnieju przeprowadzono wiele niezwykle interesujących gadżetów sportowych. Większość aukcji cieszyło się sporym powodzeniem i zanotowano fantastyczne rezultaty. Trykot Arkadiusza Milika z Napoli poszedł za bagatela 7000 zł, koszulka Borussii Dortmund Łukasza Piszczka za 4500 zł, a reprezentacyjna koszulka Roberta Lewandowskiego za 3500 zł. Szczegóły dotyczące zbiórki, jak i kwotę uzyskaną z cegiełek poznamy zapewne niebawem.

Skład drużyn:

Fundacja: Anna Bocian, Błażej Augustyn, Remigiusz Jezierski, Krzysztof Ostrowski, Robert Szczot, Adrian Błąd, Krzysztof Wołczek, Maciej Janowski, Krzysztof Marciniak, Paweł Siezieniewski, Jarosław Lato. Trener: Tomasz Skrzypek, dyrektor sportowy: Dariusz Sztylka.

JAKO Team: Tomasz Mojsa, Grzegorz Szamotulski, Jacek Wiśniewski, Przemysław Wiśniewski, Rafał Wolsztyński, Adam Danch, Bartosz Iwan, Team Menadżer: Mariusz Strap.

Solsport Team: Michał Żewłakow, Aleksander Ptak, Rafał Tragarz, Jarosław Solarz, Arkadiusz Piech, Bartosz Rymaniak, Łukasz Sierpina, Patryk Klimala.

Lech Poznań Oldboys: Sławomir Suchomski, Błażej Telichowski, Jacek Przybylski, Andrzej Janeczek, Liber, Sławomir Mizgalski.

/FOTO: Artur Ciachowski/

 

 

Poprzedni artykułDachował na łączniku
Następny artykułBartosz Kurek najlepszym polskim sportowcem w 2018 roku!