Strona główna 0_Slider Styczniowa giełda staroci. Skromniejsza przez nietypowy termin?

Styczniowa giełda staroci. Skromniejsza przez nietypowy termin? [FOTO/VIDEO]

8

Ciesząca się niezmiennym zainteresowaniem giełda staroci, numizmatów i osobliwości od lat gromadzi na świdnickim Rynku handlujących i klientów w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Tym razem giełdę zorganizowano tydzień później. Powodem zmiany terminu było przypadające na niedzielę, 6 stycznia Święto Trzech Króli.

Chociaż Rynek nie został wypełniony straganami po brzegi, tak jak to zazwyczaj bywa, nie zniechęciło to fanów antyków i rzeczy unikalnych, którzy tradycyjnie wybrali się na łowy w poszukiwaniu obrazów, rzeźb oraz innych drogocennych przedmiotów. W niedzielę stoiska stanęły także na ulicy Łukowej.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

 • YES

  no faktycznie marna frekwencja: mniej klientów a zwłaszcza mniej sprzedawców którzy pojechli na inne giełdy (zgodnie z termninami) ale niestety jest pewna instytucja która zaanektowała termin na swoją imprezę i dzisiaj też(zupełnie przypadkowo) ma ochote zamieszać WOŚP – no ale cóż taka to instytucja – chytra i zawistna 🙂

  • Tomasz Zawadzki

   Pisoski katolu. Giełda miała być 6 stycznia a finał orkiestry jest 13 stycznia zawsze w 2 niedzielę stycznia. Chytry i zawistny to jest twój kościół rydzykowy.

   • YES

    szkoda żeś bezrozumny w czytaniu 🙂 a dlaczego nie było giełdy 6 stycznia? bo kto zaanektował ten termin? WOŚP? byle by coś napisać…

  • Tomasz Zawadzki

   instytucja – chytra i zawistna przypadkowo w kościołach zbiera na Rydzyka ojca świentego

  • Swidniczanin

   Ale zbierają na swoim terenie, czyli w kościołach, więc nic złego się nie dzieje. Mogą to robić kiedy chcą. Gorzej, jakby zrobili procesję i poszli np. do galerii zakłócać WOŚP swoją zbiórką. Więc moim zdaniem tania propaganda. A na ten przykład ja dzisiaj zorganizowałem imprezę – żarcia opór, picia opór, dobra muzyka. Ino pobieram za wejściówki.

   • YES

    no widzisz zrobili procesje i dlatego nie było giełdy 6 stycznia 🙂

    • obserwator

     Orszak, tradycyjnie, wyrusza spod katedry o 14. Giełda zamyka się w zimie zazwyczaj o 13-tej, bo po prostu jest zimno. Nie było
     więc żadnego konfliktu w organizacji obu imprez w ciagu jednej niedzieli. Nawet mała scena też by nikomu nie przeszkadzała. Tydzień później giełda staroci miała znacznie groźniejszego konkurenta. Spadł śnieg i wszyscy pojechali na sanki, narty i leśne spacerki.

    • Swidniczanin

     Ale co ma giełda staroci do tego? Nie raz była ona przekładana z powodu różnych świąt czy imprez i świat się nie zawalił. Ponadto (o ile wiem), w tej procesji miasto też miało jakiś swój udział.