Strona główna 112 Spędził kilka dni na boisku w Przyłęgowie. Śmigłowiec LPR odleciał do Wrocławia...

Spędził kilka dni na boisku w Przyłęgowie. Śmigłowiec LPR odleciał do Wrocławia [VIDEO]

2

Po niemal trzech dniach spędzonych na prowizorycznym lądowisku w Przyłęgowie, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powrócił wreszcie do bazy mieszczącej się przy wrocławskim lotnisku im. Mikołaja Kopernika. Do uziemienia maszyny doprowadziły niesprzyjające warunki pogodowe.

Śmigłowiec LPR został wezwany w związku z wypadkiem, do którego doszło 8 stycznia około godziny 17.10 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 oraz łącznika autostradowego w okolicy Mielęcina. Uczestniczyły w nim ciężarówka oraz trzy samochody osobowe: Opel Zafira i dwa auta marki KIA. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Helikopter zdołał dotrzeć na prowizoryczne lądowisko przygotowane na boisku w Przyłęgowie, jednak z uwagi na warunku pogodowe nie zdołał już wystartować. – Dyżur śmigłowca został zawieszony z uwagi na warunki meteorologiczne, które uniemożliwiły powrót maszyny do bazy we Wrocławiu – potwierdzała Kinga Czerwińska z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ostatecznie maszyna wystartowała z Przyłęgowa w piątek, około godziny 11.00, po wcześniejszym odlodzeniu przeprowadzonym przez strażaków z PSP Świdnica oraz OSP Żarów.

/mn/

nagranie nadesłane przez czytelnika

Poprzedni artykułOkiem prawnika: Prawo wobec nieletnich
Następny artykułPolicjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas 27. finału WOŚP