Strona główna 0_Slider Są chętni do remontu Franciszkańskiej

Są chętni do remontu Franciszkańskiej

2

Pięć firm zgłosiło zainteresowanie wykonaniem przebudowy ulicy Franciszkańskiej. Trzy ze złożonych ofert mieszczą się w zakładanym przez miasto budżecie. Jest więc szansa, że wyczekiwany przez mieszkańców remont wreszcie będzie mógł ruszyć z miejsca.

Przypomnijmy, po przeprowadzeniu przez MZEC prac związanych z budową sieci ciepłowniczej w ramach programu KAWKA, nawierzchnia jezdni oraz chodników Franciszkańskiej nie została przywrócona do pierwotnego stanu. Stało się tak, ponieważ miasto już wcześniej planowało rewitalizację ulicy i zdaniem urzędników nieekonomiczne byłoby dwukrotne wydawanie pieniędzy na naprawę tej samej drogi, w krótkim odstępie czasu.

Na początku stycznia ogłoszono przetarg na wykonanie remontu. W poniedziałek ogłoszono, jakie firmy zainteresowane są jego realizacją. Spośród pięciu złożonych ofert, trzy zmieściły się w planowanym przez świdnickich urzędników budżecie w wysokości blisko 1 mln 505 tys. złotych. Najniższą cenę, blisko 1 mln 221 tys. złotych, zaproponowała spółka Polskie Surowce Skalne. Nieco więcej zażyczyły sobie przedsiębiorstwo „STA-DAR” (1,27 mln zł) oraz Matyss-Partner (1,273 mln zł). Decyzja w sprawie wyboru wykonawcy powinna zapaść w najbliższych tygodniach. Początek prac planowany jest na wiosnę 2019 roku.

Jakich zmian mogą spodziewać się mieszkańcy? Nawierzchnia jezdni w dalszym ciągu wykonana będzie z kostki granitowej, natomiast chodniki z kostki granitowej, bazaltowej i kamiennych płyt. Planowane jest także stworzenie elementów poprawiających bezpieczeństwo: wyniesienie skrzyżowania Franciszkańskiej, Grodzkiej oraz wjazdu do Rynku, zwężenie ulicy Franciszkańskiej przed skrzyżowaniem z Grodzką, wyniesienie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu Franciszkańskiej z Siostrzaną oraz montaż 161 słupków blokujących wjazd na chodnik. Termin wykonania i odbioru robót ustalono na 31 lipca 2019 roku.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułO jedność chrześcijan. Trwa Tydzień Ekumeniczny
Następny artykułZderzenie na trasie Świdnica-Wiśniowa