Strona główna 0_Slider Pogodna w remoncie. „To codzienny, ekstremalny dojazd do pracy”

Pogodna w remoncie. „To codzienny, ekstremalny dojazd do pracy”

0

Pracownicy zakładów działających przy ulicy Pogodnej skarżą się na utrudnienia spowodowane trwającym remontem drogi. Jak twierdzą, jest tam niebezpiecznie, oznakowanie jest nieczytelne, a sygnalizacja kierująca ruchem na jednopasmowym odcinku bardziej przeszkadza, niż pomaga. O tym, że nie jest to jedynie wymysł niewielkiej grupy mieszkańców może świadczyć fakt, że pismo z prośbą o usprawnienie przejazdu Pogodną wystosował do świdnickiego magistratu także prezes Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej.

W lipcu 2018 roku została podpisana umowa na przebudowę niemal kilometrowego odcinka ulicy Pogodnej, od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego, w kierunku miejskiej ciepłowni. Oprócz nowej nawierzchni jezdni, w ramach inwestycji powstać ma także chodnik oraz ścieżka pieszo-rowerowa. Na wykonanie remontu miejscy urzędnicy przeznaczyli nieco ponad 5 mln 547 tys. złotych.

Pierwotnie zakładano, że pierwszy etap inwestycji – przebudowa jezdni ulicy Pogodnej – zostanie zakończony do 31 grudnia 2018 roku, natomiast wszystkie pozostałe prace zostaną wykonane do 31 maja 2019 roku. Remont nawierzchni wciąż jednak trwa, a drogowe utrudnienia w połączeniu z zimową aurą stały się utrapieniem dla wszystkich zmotoryzowanych próbujących przejechać Pogodną. – Uciążliwość dojazdu do pracy do schroniska dla zwierząt, MZEC-u, Centrozłomu, jak i również klientów tych zakładów to jedno, i to można zrozumieć, ale już to, że ta droga stała się ekstremalną (a zwłaszcza w okresie zimowym) – tego już przyjąć nie można – twierdzi jeden z mieszkańców. Proponuje on, by urzędnicy przejechali się remontowaną ulicą i na własnej skórze sprawdzili, z czym na co dzień zmagają się kierowcy.

Dojeżdżamy codziennie tą ekstremalną drogą niszcząc własne samochody, codziennie szorujemy podwoziami po nierównym pochyłym poboczu, gdzie tuż obok jest już wykorytowny pas ruchu. Droga jest niebezpieczna, nieczytelnie oznakowana a światła ruchu wahadłowego kończą się , gdzie za nimi nadal obwiązuje jeden pas ruchu. Z dnia na dzień dojazd do pracy staje się coraz bardziej niebezpieczny – opisuje świdniczanin. Zaznacza przy tym, że droga może i jest położona na uboczu, jednak uczęszczana jest przez całą dobę.

Na problemy z przejazdem ulicą Pogodną wskazują także pracownicy świdnickiej ciepłowni, stąd też nie dziwi fakt zajęcia w tej sprawie stanowiska przez prezesa MZEC, Jacka Piotrowskiego. Zwrócił się on do Urzędu Miejskiego z prośbą o interwencję u wykonawcy robót, który mógłby wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na zwężonym odcinku ulicy, w miejscu działania sygnalizacji świetlnej.

Przekazaną redakcji interwencję w sprawie Pogodnej przekazaliśmy do magistratu. Czekamy na zajęcie przez urzędników stanowiska w tej sprawie.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułOd lutego zmiany godzin pracy Urzędu Gminy Świdnica
Następny artykułKolacja na szczycie wieży ratuszowej, a może pióro prezydent Świdnicy? Licytacje 27. finału WOŚP